Reklama

"Odmrażanie" sportu. 29 maja powraca PKO Ekstraklasa! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

"Odmrażanie" sportu. 29 maja powraca PKO Ekstraklasa! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pandemia koronawirusa zatrzymała sportowe rozgrywki na całym globie. Już wkrótce wznowione zostaną rodzime rozgrywki piłkarskie na szczeblu centralnym. Sprawdzaj nasz live.

AKTUALIZACJA - 29.05:

Podczas piątkowej konferencji prasowej minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zapowiedziała, że sportowe zmagania w Polsce zostały "odmrożone".

- Równocześnie z odmrożeniem rozgrywek piłkarskich, odmrażamy cały sport. Cieszę się, że właściwie w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie wrócić nie tylko z piłką nożną, w piątek, 29 maja, ruszają treningi ekstraligi żużlowej, od 30 maja będzie można uczestniczyć w zajęciach i współzawodnictwie sportowym w zamkniętych i otwartych przestrzeniach do 150 osób. Za przykładem piłki nożnej idzie też cały sport, na co oczywiście czekamy.

Od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, kluby fitness, baseny.

AKTUALIZACJA - 28.04:

Pojawiają się konkretne informacje dotyczące startu niższych lig żużlowych. Fani speedwey'a z Rzeszowa i Krosna czekają na to, aby móc zobaczyć swoich pupili w akcji.

- Kluby przez najbliższy tydzień będą rozmawiać z zawodnikami o kwestiach kontraktowych. Musimy zobaczyć, czy żużlowcy zgodzą się na zaproponowane stawki.

- informuje szef Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański.

Zawodnicy w eWinner 1. Lidze Żużlowej mogliby rozpocząć sezon w połowie lipca natomiast najniższa klasa rozgrywkowa do rywalizacji wróciłaby na początku sierpnia. Trzeba jednak czekać na kolejne "odmrożenie" w sporcie. Przypomnijmy. W drugiej lidze mamy dwa zespoły z Podkarpacia: Wilki Krosno oraz Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe Rzeszów.

AKTUALIZACJA - 25.04:

Podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk ogłoszono stopniowe znoszenie ograniczeń dotyczących rozgrywek piłki nożnej. Jak poinformował premier, w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ekstraklasą SA ustalono, że mecze PKO Ekstraklasy od 29 maja będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

AKTUALIZACJA - 23.04:

Decyzja Europejskiej Unii Tenisa Stołowego w sprawie tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzyń zapadnie do końca kwietnia.

- Federacja zebrała opinie na ten temat od wszystkich ekip pozostających jeszcze w grze w Lidze Mistrzyń kobiet i mężczyzn, a także Pucharu Europy - mówi Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarki Tarnobrzeg.

Jak podkreśla trener Nęcek jest jeszcze za wcześnie na granie. Nikt też nie daje gwarancji, że granie będzie możliwe w czerwcu. Najrozsądniejsze jest przerwanie rozgrywek i sklasyfikowanie wszystkich półfinalistek na równorzędnych pozycjach. Odmienne zdanie od trzech potentatów kobiecej Ligi Mistrzyń, czyli KTS-u, Linzu i Berlina ma klub z Francji: TT Saint Quentinois, który chciałby aby decyzja była odwlekana, a półfinały można zagrać w lipcu lub sierpniu. Argumentem za zakończeniem Ligi Mistrzyń jest też brak czasu na normalne treningi i powrót do optymalnej formy sportowej.

AKTUALIZACJA - 21.04:

Pojawiają się kolejne konkretne informacje dotyczące wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi oraz drugiej ligi. Na łamach portalu Interia.pl prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zapowiedział, że jest plan aby rozgrywki trwały nawet do końca lipca. 

- -Chcielibyśmy, aby pierwsza i druga liga zaczęły grać. Realnym dla nich terminem jest bardziej 6-7 czerwca i wówczas kontynuowałyby sezon do końca lipca. Mamy przygotowany plan, zgodnie z którym Ekstraklasa wznowi rozgrywki 31 maja i prowadzić je będzie do 16 lipca. Pierwsza i druga liga mogą grać dłużej, teoretycznie nawet do końca lipca - powiedział Zbigniew Boniek.

Prezes nie zostawia złudzeń i mówi, że mecze będą rozgrywane przy pustych trybunach!

AKTUALIZACJA - 15.04:

TVP Sport poinformował, że rozgrywki piłkarskie w Polsce zostaną wznowione pod koniec maja. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że 25 maja odbędą się mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski, a 30 maja wznowione zostaną rozgrywki PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi oraz drugiej ligi! To są wstępne daty i wszystko może jeszcze ulec zmianie.

Piłkarze w ciągu najbliższych tygodni mogą wrócić do treningów w małych grupach, a potem w pełnych grupach. Centrala chce aby sezon został zakończony do 30 czerwca. Drugi możliwy wariant to 19 lipca.

AKTUALIZACJA - 13.04:

W najbliższych dniach Premier RP Mateusz Morawiecki ma rozmawiać z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem na temat kontynuacji rozgrywek piłkarskich w Polsce - taką informację podał Dziennik Łódzki.

Podczas rozmowy mają zapaść ważne decyzje, głównie ustalony zostanie termin, kiedy na boiska będą mogły wrócić nasze ligowe drużyny. Mimo obostrzeń restrykcji wobec zwykłych obywateli, piłkarze, trenerzy, sędziowie i pracownicy klubów mają otrzymać zgodę na wykonywanie swojego zawodu. Piłka nożna jest częścią wielkiej finansowo-marketingowej machiny i trzeba zrobić wszystko, by mogła dokończyć rozgrywki - zaznaczono w artykule Dziennika Łódzkiego.

AKTUALIZACJA - 1.04:

AKTUALIZACJA - 30.03

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wyznaczył datę igrzysk olimpijskich w Tokio, które w związku z pandemią koronawirusem COVID-19, zostały przeniesione na przyszły rok. Mają się one odbyć w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku. 

AKTUALIZACJA - 26.03, godz. 9:15

Po zamknięciu rozgrywek hokejowych oraz rywalizacji w koszykówce i piłce ręcznej pas powiedzieli także działacze Polskiej Ligi Siatkówki. Podjęto decyzję o definitywnym zakończeniu sezonu Ligi Siatkówki Kobiet i PlusLigi. Medale zostaną jednak przyznane tylko w rywalizacji pań. Mistrzem Polski już po raz ósmy została zatem Grupa Azoty Chemik Police, wicemistrzostwo przypadło Developresowi SkyRes Rzeszów, a brązowy medal zdobył ŁKS Commercecon Łódź. 

AKTUALIZACJA - 24.03, godz. 17.45

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które miały zostać rozegrane na przełomie lipca i sierpnia, zostaną przeniesione na inny termin i odbędą się w 2021 roku.

AKTUALIZACJA - 23.03, godz. 10.11

W poniedziałkowym "Przeglądzie Sportowym" pojawił się pomysł na dokończenie rozgrywek piłkarskich od trzeciej ligi i niżej. Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i szef dolnośląskich struktur Andrzej Padewski uważa że można podzielić tabelę w danej lidze i grać w formacie grupa o awans, grupa spadkowa.

- Rozważamy podzielenie tabel na dwie grupy i już tylko w ich obrębie będzie się toczyć rywalizacja, uwzględniająca obecny dorobek punktowy. Jeśli dany zespół grał z kimś u siebie, to teraz zagra na wyjeździe, pod warunkiem, że będzie miał tego przeciwnika w swojej grupie. Jeśli można by wrócić na boiska w połowie maja, to do końca czerwca udałoby się zakończyć ligę w systemie z dwiema grupami grając tylko w weekendy. Oczywiście kluby musiałyby mieć informację o takim sposobie rywalizacji przynajmniej dwa tygodnie wcześniej, by wznowić treningi i przygotować się logistycznie - wyjaśnia na łamach "PS".

Czas pokaże czy taki format zostanie przygotowany w innych regionach Polski.

AKTUALIZACJA - 20.03, godz. 15.01

Do końca kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski! Poniżej komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia. O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu.

Także do 26 kwietnia nie odbędą się żadne mecze PKO Ekstraklasy poinformował Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A.

AKTUALIZACJA - 17.03, godz. 11.27

Odwołany został turniej UEFA Development, który miał się odbyć na przełomie marca i kwietnia w Stalowej Woli i w Tarnobrzegu. Na północnym Podkarpaciu w dniach 29 marca - 5 kwietnia mieli rywalizować piłkarze U-16 z Polski, Islandii, Iranu oraz Wenezueli.

Wiadomo już że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej nie odbędą się w 2020 roku - decyzją UEFA zostały przełożone na 2021 rok.

AKTUALIZACJA - 16.03, godz. 13.36

Do końca kwietnia wstrzymane zostały wszystkie rozgrywki międzynarodowe w tenisie stołowym pod egidą ETTU oraz ITTF. Jak na razie nie wiadomo kiedy odbędą się mecze półfinału Ligi Mistrzyń pomiędzy KTS Enea Siarką Tarnobrzeg a Berlin TTC. Polski Związek Tenisa Stołowego w ciągu najbliższych kilku dni podejmie decyzję co dalej z rozgrywkami ekstraklasy kobiet i mężczyzn.

Decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem i zagrożeniem epidemicznym na terytorium Polski mecze 24. i 25. kolejki Fortuna I ligi oraz drugiej ligi zostają odwołane. Decyzja ta oznacza, że obie te ligi wznowią rozgrywki nie wcześniej niż w kwietniu. Odwołane zostały także mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski.

AKTUALIZACJA - 15.03, godz. 11.10

Piłkarska Stal Stalowa Wola chce aby rozgrywki zostały anulowane, albo dokończone. Sprawdź klubowe oświadczenie.

OŚWIADCZENIE STAL STALOWA WOLA PIŁKARSKIEJ SPÓŁKI AKCYJNEJ

- W imieniu Stal Stalowa Wola P.S.A chciałbym wyrazić nasz sprzeciw wobec podjętej decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej rozwiązań w przypadku braku możliwości dokończenia rozgrywek.

W tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się świat i przede wszystkim Polska, kwestie sportowe odchodzą na dalszy plan i jest to w pełni zrozumiałe. Nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie odwoływane są mecze, imprezy sportowe, turnieje. Decyzją komisji ds. nagłych PZPN rozgrywki Ekstraklasy, Fortuna 1. ligi oraz II ligi zostały zawieszone. Jednocześnie na czwartkowym posiedzeniu związku podjęto uchwałę, której część zapisów jest – nie tylko w naszym odczuciu – nie tyle kontrowersyjna, ale bardzo krzywdząca dla wielu klubów, w tym także dla Stali Stalowa Wola P.S.A.

Polski Związek Piłki Nożnej zabezpieczył się na wypadek gdyby administracja państwowa podjęła decyzję o zakazie rozgrywania spotkań piłkarskich. Wówczas najpierw zostanie ustalony nowy terminarz, ale gdyby przerwa w rozgrywkach była zbyt długa żeby dokończyć w/w rozgrywki, to jako końcowe tabele w PKO Ekstraklasie, Fortuna 1. lidze oraz II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej, w pełni rozegranej kolejce. W takiej sytuacji, jeśli z przyczyn niezależnych od nikogo związanego z Polską Federacją rozgrywki ligowe nie zostaną wznowione, to rozstrzygnięcia dotyczące awansów i spadków w II lidze poznamy aż na 12. kolejek przed planowanym końcem rozgrywek! W tej sytuacji, reguły zostają zmienione w trakcie rozgrywek decyzją PZPN, a zgodnie z treścią uchwały nr IX/140 w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną § 16 pkt. 4 „Przed rozpoczęciem rozgrywek właściwy organ prowadzący rozgrywki ogłasza regulamin tych rozgrywek, który nie może być zmieniany w czasie ich trwania.” Pomysł takiego zakończenia sezonu jest nie tylko kontrowersyjny, ale wręcz krzywdzący i nie można tej decyzji usprawiedliwiać wyjątkowością sytuacji. Oczywiście szukajmy rozwiązań, ale tych sprawiedliwych. Podobnie jak pierwszoligowy klub Wigry Suwałki podnosimy kwestię uchwały, gdyż dotyczy ona również nas, a także kilku innych klubów, które znajdują się w tej chwili na miejscu spadkowym i – na skutek decyzji administracyjnych – mogłyby spaść z PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. ligi czy II ligi. Bardzo trudno nam, jako klubowi pogodzić się z takim rozwiązaniem. W związku z chęcią podniesienia standardów stadionów piłkarskich w Polsce i budową Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli nasza drużyna z 22 rozegranych do tej pory spotkań, aż 15. rozegrała na wyjeździe! Dodatkowo w zimowym okienku transferowym dokonaliśmy 8 transferów, zdecydowaliśmy się ponieść dodatkowe nakłady finansowe, właśnie po to, by do ostatniej kolejki w sportowej walce bić się o pozostanie w II lidze, zresztą tak jak wiele innych drużyn w w/w ligach. Sytuacje z ubiegłego sezonu pokazały, że w piłce do ostatniej kolejki wszystko jest możliwe. Wówczas to Wigry Suwałki do ostatniej kolejki walczyły o utrzymanie, a drugoligowa Olimpia Elbląg uratowała „skórę” kosztem tarnobrzeskiej Siarki w ostatniej minucie meczu, ostatniej kolejki rozgrywek II ligi. Patrząc na obecną tabelę nasz zespół ma nawet matematyczne szanse na zajęcie miejsca gwarantującego grę w barażach, a tym samym na awans do I Ligi. Doskonale rozumiemy wyjątkowość całej sytuacji i olbrzymie zagrożenie epidemiologiczne na terenie naszego kraju. A jednak podjęcie tak krzywdzącej dla wielu klubów decyzji przez PZPN, o ewentualnym zakończeniu rozgrywek pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, odbieramy jako decyzję nie mającą nic wspólnego z duchem sportu. Apelujemy, by PZPN na czele z Panem Prezesem Zbigniewem Bońkiem nie podejmował pośpiesznie tak ważnych decyzji bez szerokich konsultacji ze środowiskiem piłkarskim w kraju. Bez jakiejkolwiek próby poszukania rozwiązań może trudniejszych i mniej wygodnych, ale jednak bardziej sprawiedliwych. Takie kroki podjęto choćby w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. Brytyjski „Telegraph” informuje, że są plany, co do drużyn, które zamykają ligową stawkę. Zakładają one, że w tym sezonie z ligi nie spada żadna drużyna. A w kolejnym gra w niej nie 20, a 22 drużyny i spada aż pięć. Tymi, które teraz awansują są drużyny, które zajmują obecnie dwa pierwsze miejsca w Championship. Wszystko to miałoby się odbyć kosztem Pucharu Ligi. Właśnie w takich chwilach zagrożenia powinna nas łączyć solidarność środowiska piłkarskiego i roztropność w podejmowaniu decyzji. Oczywiście, podobnie jak większość klubów chcielibyśmy, aby ten sezon został wznowiony, gdy tylko pozwoli na to sytuacja w kraju i dokończony w sportowej walce na boisku. Choćbyśmy mieli grać co trzy dni, albo nawet kończyli sezon 30 czerwca. Solidaryzując się z klubem piłkarskim Wigry Suwałki uważamy, że jest to lepsze rozwiązanie niż administracyjna decyzja, żeby sezon kończyć bez rozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednak wszystko zależy od sytuacji w naszym kraju w najbliższych tygodniach i miesiącach. W przypadku braku możliwości wznowienia i dokończenia rozgrywek, przyjęta przez PZPN uchwała będzie krzywdząca dla wielu Klubów, które chciały sportowo walczyć o utrzymanie lub awans. Jako Stal Stalowa Wola P.S.A. apelujemy więc o rozważenie podjęcia ponownej, przemyślanej i rozsądnej decyzji, która poprzedzona będzie konsultacjami z przedstawicielami PKO Ekstraklasy, Fortuna I Ligi i II Ligi, ale także związkami okręgowymi, w celu wypracowania najbardziej sprawiedliwego, w tej trudnej sytuacji, rozwiązania. 

Wojciech Chodorek, Prokurent Stal Stalowa Wola P.S.A.

AKTUALIZACJA - 15.03, godz. 11.00

Trener Stali Stalowa Wola Szymon Szydełko w rozmowie z klubową telewizją zielono-czarnych komentuje zamieszanie z dokończeniem rozgrywek piłkarskiej drugiej ligi.

AKTUALIZACJA - 14.03, godz. 9.51

Pierwsza kolejka drugiej ligi żużlowej została odwołana!

Nie ma mowy także o ściganiu się przez żużlowców z PGE Ekstraligi oraz Nice I ligi. 

AKTUALIZACJA - 13.03, godz. 13.04

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesił rozgrywki piłkarskiej pierwszej i drugiej ligi. Oto treść komunikatu:

- W nawiązaniu do decyzji zarządu PZPN z 12 marca w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością. Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy. W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie.

Nie odbędzie się zatem sobotni mecz pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Olimpią Elbląg. W Legnicy na murawę nie wybiegną także pierwszoligowi piłkarze PGE FKS Stali Mielec.

Z powodu pandemii koronawirusa Ekstraklasa SA zawiesza rozgrywki. Najbliższe dwie kolejki się nie odbędą, a do gry, o ile sytuacja na to pozwoli, piłkarze wrócą na początku kwietnia.

AKTUALIZACJA - 13.03, godz. 9.50

Jak informuje portal Podkarpacielive.pl tylko cztery kluby drugiej ligi w głosowaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie 2 Liga są za kontynuacją rozgrywek. To: Stal Stalowa Wola, Widzew Łódź, Górnik Polkowice i Skra Częstochowa. Pozostałe kluby są przeciwne i chcą zawieszenia ligi. Głosu nie oddał Lech II Poznań.

AKTUALIZACJA - 12.03, godz. 20.02

Po decyzji PZPN o kontynuowaniu rozgrywek drugiej ligi bez udziału publiczności pojawiły się sygnały o niezadowoleniu klubów. Na wyjazd nie chce jechać Legionovia Legionowo, a jeszcze mocniej kontruje GKS Katowice, który prosi o zawieszenie rozgrywek. Stowarzyszenie 2. Liga w mailu pyta o zdanie przedstawicieli wszystkich klubów.

Mecz 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski pomiędzy PGE FKS Stalą Mielec a Lechem Poznań odbędzie się bez udziału publiczności, gości VIP oraz przedstawicieli mediów. Spotkanie zaplanowano na 17 marca, godzina 18, a będzie można obejrzeć w telewizji Polsat Sport oraz na platformie internetowej Ipla.

AKTUALIZACJA - 12.03, godz. 12.48

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na czwartkowym nadzwyczajnym posiedzeniu podjął decyzje w sprawie kontynuacji rozgrywek piłkarskich w Polsce. PKO Ekstraklasa, Fortuna I liga i II liga będą się odbywały zgodnie z normalnym trybem bez udziału widzów. W wypadku, gdyby mecze przez pewien czas nie mogły się odbywać w związku z zarządzeniami organów administracji państwowej, zostanie ustalony nowy terminarz. Dopuszcza się opóźnienie końca rozgrywek o maksymalnie tydzień. Jeżeli przerwa w rozgrywkach będzie zbyt długa, aby ich dokończenie było możliwe, to jako końcowe tabele w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Wówczas w Fortuna I lidze i II lidze nie odbędą się baraże o awans do wyższych klas rozgrywkowych, a premiowane awansem bezpośrednim będą trzecie miejsca w tabeli.

Jednocześnie PZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 29 marca rozgrywek niższego szczebla (trzeciej ligi i niższych) i młodzieżowych.

Zawieszone zostają rozgrywki Energa Basket Ligi, PGNiG Superligi!

AKTUALIZACJA - 12.03, godz. 10.01

12 marca zbierze się zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Według naszych informacji rozważana jest opcja tymczasowego zawieszenia rozgrywek piłkarskich w całym kraju!

 

AKTUALIZACJA - 11.03, godz. 12.24

Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia Rzeszów informuje, iż najbliższy mecz 23. kolejki drugiej ligi pomiędzy Apklan Resovią, a Błękitnymi Stargard przy Wyspiańskiego 22 odbędzie się bez udziału publiczności.

AKTUALIZACJA - 11.03, godz. 11.27

Spotkanie 24. kolejki drugiej ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Widzewem Łódź zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Klub z Rzeszowa podjął taką decyzję w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

Z kolei Lubelski Związek Piłki Nożnej, który prowadzi rozgrywki piłkarskiej trzeciej ligi, grupy 4 zapowiedział, że mecze 20. kolejki (14-15 marca) mogą być imprezami niemasowymi.

AKTUALIZACJA - 11.03, godz. 8.13:

Polski Związek Koszykówki poinformował, że wszystkie mecze będą rozgrywane bez udziału kibiców. Między innymi mecze podkarpackich pierwszoligowców: PTG Sokoła Łańcut oraz Miasta Szkła Krosno.

Wszystkie mecze Plus Ligi do odwołanie będą odbywać się bez udziału publiczności. W tym mecze Asseco Resovii Rzeszów.

Mecze siatkarek także będą się odbywać bez widzów. Oto komunikat PLS:

- Informujemy, że w związku z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych, którą ogłoszono do publicznej wiadomości we wtorek 10 marca, we wszystkich rozgrywkach zarządzanych przez Polską Ligę Siatkówki –tj. PlusLidze, Lidze Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Lidze, mecze rozgrywane będą bez udziału publiczności, aż do odwołania tej decyzji przez stronę rządową.

Sobotni mecz fazy 1/4 play-off Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy Developres SkyRes Rzeszów a BKS Stal Bielsko-Biała odbędzie się bez udziału kibiców.

AKTUALIZACJA - 11.03, godz. 8.09:

Sytuacja jest już bardzo poważna. Premier RP Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie imprezy masowe w kraju. Wydarzenia sportowe jak na razie będą się odbywać, ale bez udziału publiczności!

Już wiadomo, że bez udziału kibiców odbędzie się sobotni (14 marca) mecz piłkarskiej drugiej ligi pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Olimpią Elbląg. Tak samo postąpili działacze Elany Toruń i spotkania ich klubu ze Stalą Rzeszów.

Na razie wszystko wskazuje na to, że spotkanie Apklan Resovii Rzeszów z Błękitnymi Stargard będzie traktowany jako impreza niemasowa. Klub z Rzeszowa ma w środę poinformować o tym jaka decyzja będzie podjęta.

- Postulujemy, by rozegrać ten mecz jako impreza niemasowa na 999 osób jednakże musimy zrobić rozeznanie zasięgając opinii z różnych środowisk. Decyzja odnośnie organizacji meczu zapadnie w środę po spotkaniu zarządu sekcji - mówi wiceprezes Apklan Resovii, Adrian Rudawski.

7.03:

Na Podkarpaciu jak na razie mecze piłkarskie odbywać się będą z udziałem publiczności. Inaczej wygląda ta kwestia w miejscach gdzie już zdiagnozowano koronawirusa. Fani drugoligowej Stali Stalowa Wola, którzy chcieli licznie wybrać się do Stargardu muszą zostać w domach. KP Błękitni Stargard poinformowali bowiem, że sobotni mecz (7 marca, godzina 13) ich klubu ze Stalówką zostanie rozegrany bez udziału publiczności! Poniżej oświadczenie

5.03:

W chwili pisania tego tekstu, czyli w czwartek, 5 marca, po godzinie 9, nie ma żadnych oficjalnych informacji o wstrzymaniu rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy, pierwszej, drugiej, czy też trzeciej ligi. Przez chwilę istniała groźba, że mecze drugiej ligi i trzeciej ligi, grupy 4, których gospodarzami miały być ekipy z województwa lubelskiego zostaną rozegrane bez udziału publiczności. Po kilku godzinach wojewoda lubelski Lech Sprawka wycofał się z tej decyzji. Mecze Górnika Łęczna z Widzewem Łódź, a także trzecioligowe starcia: Hetman Zamość – Avia Świdnik, Wisła Puławy – Sokół Sieniawa, Motor Lublin – Chełmianka Chełm i Stal Kraśnik – Orlęta Radzyń Podlaski odbędą się z kibicami na trybunach!

- Informuję, że po szczegółowej analizie dodatkowych okoliczności wojewoda lubelski Lech Sprawka uchylił swoją decyzję dotyczącą przeprowadzenia imprez sportowych bez udziału publiczności – zakomunikowała rzeczniczka prasowa wojewody Agnieszka Strzępka.– Informuję, że po szczegółowej analizie dodatkowych okoliczności wojewoda lubelski Lech Sprawka uchylił swoją decyzję dotyczącą przeprowadzenia imprez sportowych bez udziału publiczności - zakomunikowała rzeczniczka prasowa wojewody Agnieszka Strzępka.

Na ten moment nie ma także żadnego zagrożenia jeśli chodzi o wiosenną inaugurację trzeciej ligi w Tarnobrzegu. Miejscowa Siarka w sobotę, 7 marca, o godzinie 14 zagra na własnym obiekcie z Jutrzenką Giebułtów.

 - Spotkanie zostanie rozegrane z kibicami na trybunach. Zgodnie z planem prowadzimy sprzedaż biletów i karnetów - komentuje Dariusz Dziedzic, prezes Spółki Akcyjnej Siarka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE