Reklama

NIEOFICJALNIE. Oto lista nowych obostrzeń. Zamkną prawie wszystko!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPRM

NIEOFICJALNIE. Oto lista nowych obostrzeń. Zamkną prawie wszystko! - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Mateusz Morawiecki | foto KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pojawia się coraz więcej niepotwierdzonych informacji o nowych obostrzeniach, które zostaną ogłoszone podczas jutrzejszej konferencji prasowej premiera RP i ministra zdrowia. Nie jest wykluczone, że rząd szykuje się do całkowitego zamknięcia kraju i ograniczenia mobilności na święta!

To niemal pewne, że lockdown w najbliższy dniach może przybrać formę, z jaką Polacy dawno nie mieli do czynienia. Zapowiadał to zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i szef KPRM Michał Dworczyk.


- Nowy zestaw obostrzeń, o których będziemy komunikować najpóźniej w czwartek, obejmie okres dwóch tygodni.

- oznajmił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Konferencja premiera i ministra zdrowia odbędzie się w czwartek o godzinie 11.

Wpływ na decyzję rządu mają dramatyczne statystki zakażeń z ostatnich dni, które potwierdzają, że spełnia się czarny scenariusz.

Co zamkną?

Portal Onet informuje, że rząd rozważa zamknięcie usług fryzjerskich, kosmetycznych, optycznych, księgarń, salonów prasowych oraz sklepów z artykułami budowlanymi i elektronicznymi.

W zasadzie poza sklepami spożywczymi, drogeriami i aptekami zamknięcia możemy spodziewać się wszędzie.

Rada Medyczna ma także doradzać wprowadzenie na Wielkanoc limitu do 5 osób (oprócz domowników), które będą mogły spędzać dodatkowo razem święta, podobnie jak to miało miejsce w przypadku świąt Bożego Narodzenia. Ten limit może nie dotyczyć osób zaszczepionych.

Nie jest wykluczone, że rząd zaapeluje do Polaków o nieprzemieszczanie się między miejscowościami oraz o niegromadzenie się w grupach powyżej 5 osób, tak aby ograniczyć do minimum mobilność ludności podczas okresu świątecznego.

Nowe restrykcje w kościołach

Wszystko wskazuje na to, że nowe restrykcje dotkną także kościoły, chodzi o limit wiernych. Według źródeł Onetu biskupi mieli zostać upomniani i poinformowani o możliwym wprowadzeniu ostrzejszych limitów na Wielkanoc. Możliwe jest także zamknięcia cmentarzy na okres świąt.

Obecnie w kościołach obowiązuje limit jednej osoby na 15 m kw., jednak rząd może wprowadzić zmiany i podczas mszy nie będzie mogło się gromadzić więcej niż 5 osób w kościele. Taki limit obowiązywał podczas ubiegłorocznej Wielkanocy.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy