Reklama

Nie żyje podkarpacki misjonarz! Malaria i COVID-19 okazały się zabójcze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nie żyje podkarpacki misjonarz! Malaria i COVID-19 okazały się zabójcze - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Smutne wieści z Czarnego Lądu. Tarnobrzeska pisarka i dziennikarka Dorota Kozioł poinformowała o śmierci duchownego rodem z Podkarpacia: księdza Henryka Sawarskiego. Zmarł w środę, 19 maja.

Ksiądz Henryk Sawarski pochodził z Machowa koło Tarnobrzega. Kiedy powstała kopalnia siarki wraz z rodzicami wyprowadził się do Zbydniowa (teraz powiat stalowowolski). Jak dodaje Dorota Kozioł zawsze chciał być księdzem i mówił o tym od dziecka. Przez ponad 40 lat był misjonarzem na Madagaskarze i tam też zmarł. Miał 71 lat.

CZYTAJ TAKŻE:

Kiedy przyjeżdżał w rodzinne strony chętnie opowiadał tym czym się zajmuje na co dzień. 

- Głosił homilie w kościołach, spotykał się z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Kilkakrotnie gościł też w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu i w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Słuchaliśmy tych jego opowieści nie tylko z otwartymi ustami, ale przede wszystkim z podziwem, że w tak trudnych warunkach potrafi tyle lat wytrzymać. Mieliśmy też okazję spotkać się z Malgaszami, bo kilka razy przywiózł do Polski niewielką ich grupkę.

- wspomina Dorota Kozioł.

 

Wiosna 2021 roku okazała się tragiczna. Najpierw zachorował na malarię, a potem zakaził się COVID-19. Ksiądz Sawarski zostanie pochowany na Madagaskarze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy