Współpraca międzynarodowa na podkarpackiej granicy trwa nieprzerwanie od dwóch dekad. Obecnie na podkarpackich przejściach granicznych działają specjalne punkty ogniskowe, które są platformą wymiany doświadczeń między służbami różnych krajów.
Mundurowi realizują czynności w zakresie wsparcia funkcjonariuszy BiOSG podczas kontroli granicznej oraz m.in. realizacji procedury wsparcia powrotów
- informuje por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Europejscy mundurowi na Podkarpaciu
Przedstawiciele europejskich służb granicznych pracujący na Podkarpaciu to głównie eksperci specjalizujący się w wykrywaniu fałszywych dokumentów oraz identyfikacji skradzionych pojazdów. W 2024 roku na podkarpackiej granicy służbę pełni dziesięciu mundurowych między innymi z Rumunii, Łotwy, Grecji, Danii, Bułgarii, Niderlandów, Węgier i Słowacji.
Międzynarodowa współpraca na granicy pozwala skuteczniej wykrywać przestępstwa i zapobiegać nielegalnym działaniom. Eksperci z różnych krajów, dzieląc się swoim doświadczeniem, tworzą skuteczną barierę dla przestępców próbujących przekroczyć granicę.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.