Reklama

Międzynarodowy gang działał na Podkarpaciu! Wyłudzali luksusowe auta! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 19 sie 2021 09:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ten proceder trwał od dłuższego czasu, a przestępcy czerpali z niego miliony złotych. Fałszowali dokumentację, aby wyłudzić luksusowe pojazdy, które następnie były sprzedawane na Ukrainie. Sprawdź jak wyglądało to w praktyce.

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej doprowadzali do niekorzystnego rozporządzenia mieniem polskich instytucji finansowych świadczących usługi w zakresie finansowania leasingu przy zakupie pojazdów. Przy pomocy sfałszowanej dokumentacji pozyskiwano luksusowe samochody oraz quady, a następnie sprzedawano je na Ukrainie. Osiem instytucji finansowo-leasingowych poniosło straty w wysokości ponad 4 milionów złotych.

CZYTAJ TAKŻE:

Na trop gangu wpadli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce, policjanci z Wydziału w Przemyślu Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. Zakończenie przestępczego procederu i ustalenie wszystkich okoliczności było możliwe dzięki ścisłej współpracy z ukraińskimi funkcjonariuszami z Zarządu do spraw Dochodzeń Strategicznych Głównego Zarządu Narodowej Policji we Lwowie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przeprowadzili działania w Polsce i na terenie Ukrainy. W kraju wykonywano czynności na terenie trzech województw: podkarpackiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Podczas międzynarodowej operacji zatrzymano sześć osób (obywatel Ukrainy i pięciu Polaków), w tym czterech podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

Jednocześnie odzyskano sześć samochodów osobowych wartych blisko 2 miliony złotych. Funkcjonariusze przejęli także różnego rodzaju sprzęt: urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, projektory i inne. Łączna wartość odzyskanego mienia opiewa na kwotę ponad 2 milionów złotych.

W Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. popełnienia oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, fałszowania dokumentacji oraz wyłudzania kredytów. Decyzją sądu trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy