Reklama

Małżeństwo policjantów złapało złodziei po służbie

Opublikowano:
Autor:

Małżeństwo policjantów złapało złodziei po służbie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjantem się jest, a nie bywa się nim. Kiedy trzeba bronić porządku na ulicy nawet poza godzinami służby - funkcjonariusze działają. Tak właśnie postąpiło policyjne małżeństwo, które zatrzymało złodziei.

Policyjni małżonkowie z Tarnobrzega, w dniu wolnym od służby zauważyli biegnącego ze sprzętem kuchennym mężczyznę. 26-latek zachowywał się jak opętany, nie zwracając uwagi na samochody, po prostu przebiegł na drugą stronę ulicy. To wzbudziło zainteresowanie funkcjonariusza i jego żony.

Postanowili ruszyć za mężczyzną. Spotkali go na jednym z parkingów, zauważyli tam również drugiego tarnobrzeżanina. Obaj rozglądali się nerwowo na boki, jeden z nich trzymał w rękach skradziony sprzęt. Wsiedli do swojego samochodu i odjechali. Zatrzymali się dopiero przy budynku, przy którym wcześniej jeden z nich zostawił pudło. Wtedy zauważyli, że ktoś ich obserwuje i rzucili się do ucieczki. Jeden odjechał z piskiem opon, drugi zaczął uciekać na piechotę.

Policjant wraz ze swoją żoną zaczęli za nim jechać, ale kiedy tylko się do niego zbliżyli - ten przeskoczył przez ogrodzenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusz ruszył w pościg, a chwilę później zatrzymał uciekiniera. Za wspólnikiem złodzieja cały czas podążał inny świadek zdarzenia, który informował dyżurnego policji o trasie jego ucieczki. W końcu patrol zatrzymał pojazd.

Podczas wyjaśniania okoliczności sprawy, okazało się, że podejrzenia policyjnego małżeństwa były słuszne. Sprzęt faktycznie został skradziony, a jego wartość wynosiła ok. tysiąca złotych. Zatrzymani mężczyźni, czyli 26-latek i 32-latek to mieszkańcy woj. świętokrzyskiego i byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa

26-latek wyszedł niedawno z więzienia, teraz może trafić do niego ponownie. O losie złodzieja i jego wspólnika zadecyduje sąd. Na tę chwilę obaj usłyszeli zarzut kradzieży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE