Reklama

Majówka z obostrzeniami sanitarnymi. Przygotujmy się na masowe kontrole

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Tarnobrzeg

Majówka z obostrzeniami sanitarnymi. Przygotujmy się na masowe kontrole - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto KMP Tarnobrzeg

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd planuje przeprowadzić w trakcie majówki zmasowane kontrole, aby zapobiec łamaniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Posypią się mandaty?

Podczas majówki trzeba się przygotować na zmasowane kontrole mundurowych oraz inspektorów sanitarnych. To ma być sposób sprawdzenie, czy przestrzegane są obostrzenia sanitarne.

CZYTAJ TAKŻE:

Według informacji RMF FM, kontrole mają dotyczyć czterech obszarów: bezpieczeństwa granic, pilnowania hoteli, restauracji i limitów wstępu. Na polskich granicach ma się pojawić więcej funkcjonariuszy, aby kontrolować, czy na pewno wszyscy wjeżdżający mają wykonane testy na obecność koronawirusa. W przypadku jego braku, taka osoba jest kierowana na przymusową kwarantannę.

Hotele i restauracje mają kontrolować inspektorzy sanepidu razem z funkcjonariuszami policji. Policja ma również kontrolować, czy nie są łamane limity wstępów, czy utrzymywany jest dystans społeczny - w sklepach, autobusach, pociągach. W przypadku łamania obostrzeń będą wręczane mandaty, albo wnioski o ukaranie do sądu. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie ograniczeń może nałożyć karę pieniężną do 30 tysięcy złotych, a funkcjonariusze mogą wystawić mandat karny zgodnie z art. 116 Kodeksu wykroczeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy