Reklama

Lockdown jest nielegalny!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Lockdown jest nielegalny!  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd uchylił karę 10 tysięcy złotych, którą sanepid nałożył na fryzjera, kontynuującego działalność w czasie, gdy rząd nakazał zamknięcie m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Całą sprawę dokładnie opisuje portal My Company. W czasie wiosennego lockdownu, 22 kwietnia, policja nałożyła mandat w wysokości 500 zł i skierowała wniosek do sanepidu o ukaranie, wobec fryzjera, którego zakład kontynuował działalność mimo wprowadzonych obostrzeń. Inspekcja postanowiła ukarać go grzywną w wysokości 10 tys. zł.

Odwołując się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu przedsiębiorca powoływał się na brak możliwości złożenia wyjaśnień. Argumentował, że 22 kwietnia był w zakładzie tylko w celu przygotowania dokumentacji do ZUS, a przyłapany klient miał być "tylko znajomym, którzy przyszedł na pogawędkę i przy okazji fryzjer podciął mu włosy".

Sąd stanął po stronie przedsiębiorcy, ale z innego powodu. Uznał, że rozporządzenie Rady Ministrów zakazujące wówczas prowadzenia działalności gospodarczej choćby salonom fryzjerskim i kosmetycznym, jest niezgodne z Konstytucją. "Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny" - stwierdził dalej sąd.

Ten wyrok daje jasno do zrozumienia, że wprowadzone obostrzenia gospodarcze nie są zgodne z prawem i być może wkrótce będziemy mieli lawinę takich protestów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy