Reklama

Nieoficjalnie: powrót uczniów klas IV-VIII do nauki stacjonarnej opóźniony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki

Nieoficjalnie: powrót uczniów klas IV-VIII do nauki stacjonarnej opóźniony - Zdjęcie główne

foto Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pozytywne wyniki testów na COVID-19 u nauczycieli i uczniów oraz kwarantanny - wprowadzają zamieszanie w funkcjonowaniu szkół podstawowych na Podkarpaciu.

Z 1070 podkarpackich szkół podstawowych, w których uczą się dzieci z klas I-III, zajęcia stacjonarne zawieszono w 10 z nich, w trzech całkowicie, a w siedmiu częściowo - taka informacja pojawiła się na portalu Polsat News. Gdzie? Mariola Kiełboń z podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, że zajęcia stacjonarne zostały całkowicie zawieszone dla uczniów w trzech szkołach podstawowych – w Dobkowicach w powiecie jarosławskim, Gwoźdźcu w powiecie stalowowolskim i w Tarnobrzegu. Dwie pierwsze szkoły zawiesiły zajęcia do 30 i 31 stycznia, a w Tarnobrzegu – do 25 czerwca.

Z kolei dla pojedynczych oddziałów, zajęcia zawieszono w siedmiu szkołach podstawowych – w Zamiechowie (powiat jarosławski), w Woli Mieleckiej (powiat mielecki), Mrowli (powiat rzeszowski), Głuchowie (powiat łańcucki) - wszystkie powrót do nauki 29 stycznia, Niepli (powiat jasielski) - 31 stycznia i w Torkach (powiat przemyski) - 1 lutego oraz w Krośnie - 7 lutego. Daty przywrócania zajęć są uzależniony od dalszej sytuacji - wszystko przez pozytywne wyniki testów na COVID-19 u nauczycieli i uczniów.

DEMENTI URZĘDU W TARNOBRZEGU

Okazuje się, że te dane nie są do końca prawdziwe. Tarnobrzeski urząd miejski dementuje informacje o tym, że jakaś szkoła w mieście zawiesiła zajęcia edukacyjne.

- Dementujemy informację, która pojawiła się w Polsat News o pozytywnych wynikach testów na COVID-19 u nauczycieli i uczniów, a co za tym idzie zawieszeniu zajęć do 25 czerwca w jednej z tarnobrzeskich szkół podstawowych. Wszystkie szkoły podstawowe w Tarnobrzegu dla których organem prowadzącym jest miasto, realizują stacjonarne zajęcia dla uczniów klas I-III, w żadnej nie potwierdzono przypadku zakażenia.

- napisał Wojciech Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

Po kilku godzinach rzeczywiście nie było już mowy o tym, że jakaś tarnobrzeska szkoła jest zamknięta. Portal nowiny24.pl dotarł za to do informacji, że zajęcia są wstrzymane ogółem w 12 placówkach oświatowych na Podkarpaciu

Mowa tutaj o dziewięciu szkołach podstawowych (w jednej całkowicie - Szkoła Podstawowa w Dobkowicach w powiecie jarosławskim, w ośmiu częściowo), 2 przedszkolach (jedno całkowicie - Przedszkole Publiczne w Woli Dalszej w powiecie łańcuckim, jedno częściowo - Przedszkole Miejskie numer 5 w Dębicy) oraz zajęcia w Szkole Specjalnej I stopnia w Jarosławiu.

CO DALEJ?

Mamy sygnały, że na razie nie będzie powrotu nauki w trybie stacjonarnym uczniów z kolejnych klas szkół podstawowych i średnich.

- Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół. W drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki.

- mówił w środę na antenie Radia Zet minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nauka zdalna uczniów z klas IV-VIII zostanie przedłużona o kolejne dwa tygodnie - nieoficjalnie dowiedział się Polsat News. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki powiedział na konferencji, że "przygotowywane są wytyczne", ale "decyzje podejmuje premier". Resort jest przygotowany na różne warianty. Więcej szczegółów poznamy być może pod koniec tygodnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy