Reklama

W tej szkole dzieci z klas 4-8 chodzą na normalne lekcje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Rzeszowie

W tej szkole dzieci z klas 4-8 chodzą na normalne lekcje - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe. | foto Facebook: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej w Rzeszowie postawiła na hybrydowy system nauki. O wysłanie swoich dzieci do szkoły zabiegali rodzice. Dyrekcja, zgodnie z wydanym rozporządzeniem, nie miała innego wyjścia i pozwoliła uczniom na normalną edukację.

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Rzeszowie nie podlega pod wydział miejski, w związku z czym może sobie pozwolić na nieco większa swobodę. Okazuje się, że jest jedną z nielicznych (jak nie jedyną ) szkołą w stolicy województwa, która umożliwia uczniom z klas 4-8 uczestnictwo w lekcjach na terenie szkoły. 

Nauczanie zgodne z rozporządzeniem

W rozmowie z dyrektorką placówki mgr Anną Czyrek dowiadujemy się, że szkoła działa zgodnie z prawem, ponieważ o powrót dzieci do szkół zabiegali sami rodzice i jest to zgodne z rozporządzeniem wydanym 23 października 2020 roku.

-  Zgodnie z treścią rozporządzenia z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły ma obowiązek  zorganizować zajęcia w szkole. 

- wyjaśnia dyrektorka szkoły. 

Jak tłumaczy dyrektorka, rodzice, którzy napisali wniosek o umożliwienie edukacji w szkole, zdają sobie sprawę z minusów edukacji zdalnej. Zwracają szczególną uwagę na fakt, że dzieci nie skupiają się w odpowiedni sposób na nauce i zamiast słuchać nauczyciela, to po prostu grają w gry. 

Są też inne minusy.

- Na pewno zdalna edukacja odbije się na kondycji fizycznej dzieci. One praktycznie non stop siedzą przed komputerami.

- zaznacza mgr Anna Czyrek. 

Społeczna Szkoła Podstawowa przy ul. Bohaterów 26, która kształci dzieci od „zerówki” do 8. klasy,  nie jest tak liczną placówką jak pozostałe szkoły państwowe. Uczy się w niej łącznie 83 osoby, zaś aktualnie z nauki stacjonarnej korzysta 3-4 uczniów. Pozostała cześć klasy towarzyszy im zdalnie. 

- Jest łatwiej uczyć, jeżeli jest jeden rodzaj zajęć. My mamy tę łatwość, że klasy są małe i liczą do 12 osób. Znacznie ciężej byłoby nam prowadzić zajęcia hybrydowe, gdybyśmy byli dużą szkołą. 

- dodaje dyrektorka. 

Podkreślmy raz jeszcze, że Społeczna Szkoła Podstawowa nie podlega pod Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa. Żadna z placówek miejskich nie działa hybrydowo.

- Nie wprowadziliśmy takiego rozwiązania w klasach 4-8.

- potwierdza Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

 

rafal.bolanowski@korso.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy