Reklama

Testy przesiewowe na koronawirusa u nauczycieli!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Testy przesiewowe na koronawirusa u nauczycieli! - Zdjęcie główne

foto Ministerstwo Zdrowia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stan zakażenia koronawirusem wśród nauczycieli ma być pomocny przy podjęciu decyzji o ewentualnym powrocie do szkół przez dzieci.

- W połowie stycznia, przed zakończeniem zimowych ferii, w ramach pilotażu badań przesiewowych na koronawirusa chcemy zrobić testy nauczycielom z trzech regionów; pracujemy nad szczegółami.

- powiedział Polskiej Agencji Prasowej we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wciąż trwają prace nad koncepcją badań. Zostaną zrealizowane w regionach, gdzie było najwięcej zakażeń, jak Małopolska i Śląsk oraz dla porównania na Podkarpaciu.

- Zdecydowaliśmy, że będziemy chcieli przeprowadzić pilotaż w odniesieniu do nauczycieli w szkołach. Chcemy, żeby przed pójściem dzieci do szkoły, przynajmniej w tych trzech województwach, sprawdzić bieżący stan zakażenia pośród pedagogów. Zastanawiamy się, czy zrobić tak, żeby przeprowadzić łącznie i test antygenowy, i test PCR po to, by korzystać z tego, czym jest pilotaż, troszeczkę się nauczyć, zobaczyć na większej grupie, czy potwierdzą się ujemne wyniki w antygenach.

- powiedział.

Na pewno nie będą to jednorazowo testy antygenowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy