Reklama

Koronawirus na Franciszkańskich Spotkaniach Młodych w Kalwarii Pacławskiej

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus na Franciszkańskich Spotkaniach Młodych w Kalwarii Pacławskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o nowym ognisku koronawirusa w powiecie przemyskim. W Kalwarii Pacławskiej doszło do zakażenia 14 osób.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych , które odbyło się w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia br., zakończyło się fatalnym rezultatem. WSSE odnotowało ogółem 14 pozytywnych przypadków zakażenia wirusem. Koronawirusa wykryto u pięciu osób z powiatu przemyskiego, trzech z powiat jasielski,  trzech z miasta Rzeszów, dwóch z Krosna i u jednej osoby z powiatu jarosławskiego.


- Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.


- tłumaczy Dorota Gibała, rzecznik WSSE.

W ogniskach na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 486 osób. Na dzień 12 sierpnia  WSSE w Rzeszowie  zaplanowała przebadanie 50 osób z kontaktu  na terenie powiatu przemyskiego. 

- Przed rozpoczęciem każdy dostał regulamin. Funkcjonowaliśmy jako grupa zamknięta. Każdy uczestnik codziennie miał mierzoną temperaturę, a po przyjeździe musiał wypełnić odpowiedni formularz o stanie swojego zdrowia. Zrealizowaliśmy wszystkie wytyczne sanepidu.

- tłumaczy Marta Górka, rzecznik Franciszkańskich Spotkań Młodych.

Ognisko w Kalwarii Pacławskiej jest drugim w regionie powiatu przemyskiego. Pierwsze wykryto w Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie potwierdzono 43 dodatnie wyniki (19 pacjentów, 19 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE