Reklama

Kolejni uchodźcy z Turcji zatrzymani

Opublikowano:
Autor:

Kolejni uchodźcy z Turcji zatrzymani - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miejscowości Młodowice w powiecie przemyskim funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Strazy Granicznej zatrzymali trzech obywateli Turcji w wieku 19-25 lat, którzy pieszo próbowali przekroczyć granicę pomiędzy Ukrainą a Polską. O podejrzanych osobach poinformowali strażników, mieszkańcy.

W trakcie legitymowania ustalono, że niespełna 4 dni wcześniej przylecieli samolotem z Turcji do jednego z ukraińskich miast. Mężczyźni przyznali, że po stronie ukraińskiej w rejon granicy przedostali się środkami komunikacji publicznej. Następnie kierowani nawigacją z telefonu pieszo przekroczyli granicę do Polski. Ostatecznie podróżując autostopem i środkami komunikacji publicznej chcieli dotrzeć do Francji.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy do czego się przyznali i złożyli wyjaśnienia.

Od początku 2019 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali łącznie 97 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji w celach migracyjnych. Najczęściej to właśnie obywatele Turcji oraz Iraku i Afganistanu, którzy jako ostateczny cel nielegalnej wyprawy obierają kraje Europy zachodniej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE