Reklama

Jak zacząć przygodę z tatuażem? Tatuator udziela wskazówek

Opublikowano:
Autor:

Jak zacząć przygodę z tatuażem? Tatuator udziela wskazówek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tatuowanie jest niewątpliwie trudną sztuką, która wymaga posiadania pewnego zmysłu artystycznego. To jednak świetna dziedzina, w której spiszą się wszyscy, którzy chcą tworzyć nietypowe projekty. Rysujesz, malujesz, interesujesz się sztuką? Zastanawiałeś się czy dałbyś radę tatuować? Zobacz z czym to się wiąże.

Dlaczego warsztat rysunku jest istotny przy wykonywaniu tatuażu?

Bardzo pomocne jest posiadanie rysunkowego porfolio, aby dostać się na praktyki do studia tatuażu - warto spróbować przy tym różnych technik wykonywania prac artystycznych, np:

  • Szkic;
  • Malarstwo;
  • Digital art.

Samo rysowanie pod kątem tworzenia wzorów czy projektów, daje doświadczenie w rozmieszczeniu, dobraniu odpowiedniego wzoru (rozmiaru) do anatomii naszego ciała. Warto obejrzeć wiele poradników odnośnie rysowania na YouTube, co pomoże Ci zrozumieć tatuowanie. Mowa tutaj szczególnie o  anatomii w rysunku, światłocieniu czy proporcjach. Podczas szlifowania swoich umiejętności artystycznych na pewno po pewnym czasie będziesz wiedzieć w jakim stylu czujesz się najmocniej. Warto wtedy zgłębić ten wyjątkowy styl i doszlifować go do perfekcji, bo chyba o to w tatuażu chodzi - o perfekcję.

Znajdź swojego mentora

Następnym krokiem byłoby znalezienie studia oraz ludzi doświadczonych w tym oto specyficznym zawodzie, jakim jest bycie tatuatorem. Wbrew pozorom podczas wykonywania tatuażu ważna jest nie tylko umiejętność artystyczna, ale również wiedza techniczna. Istotną rzeczą i w sumie najważniejszą w tym zawodzie jest bezpieczeństwo Twoje oraz Twoich klientów. W końcu mamy do czynienia z naruszeniem tkanki, czego wynikiem jest nasza styczność z krwią osoby tatuowanej. To właśnie dlatego wiedza na temat tzw. rutyn jest mega ważna.

Osoby z profesjonalnego studia tatuażu na pewno uświadomią Cię w technicznych aspektach:

  • Jak ustawić maszynkę;
  • Jakie rodzaje igieł użyć (a mamy ich sporo);
  • Na jaką głębokość możemy wbić się w danych miejscach.

Ćwicz, znajdź niszę, przeżyj przygodę

Reszta już zależy totalnie od Ciebie, Twojego samozaparcia oraz chęci rozwoju (bo droga jest długa i wyboista) Wielu tatuatorów - w tym ja, zaczynała tatuując w domach. Jest to zdecydowanie wolniejsza i trudniejsza droga. Jednak czasem warunki zmuszają osoby do jej wybrania, a raczej są oni na nią skazani. Kiedyś taka droga, szczególnie w małych miastach była jedyną. Teraz mamy wiele studiów z różnymi tatuatorami prezentującymi przeróżne style, więc można wybrać to, które będzie dla nas odpowiednie by zacząć całą przygodę. Na sam koniec - wybierając ten oto specyficzny zawód, warto postawić na szczerość oraz totalne oddanie się tej sztuce, a na pewno będziesz wyciągać nieskończone pokłady satysfakcji z wykonywanej pracy.

PRZEJDŹ NA DRUGĄ STRONIE >>

 

Sebastian Gąsior

Sebastian Gąsior - założyciel i jeden z dwóch tatuatorów w Ink Kong Studia Tatuażu i Piercingu w Mielcu. Porzucił pracę w korporacji na rzecz oddania się pasji. Tworzy autorskie projekty w oparciu o upodobania klientów. Doradza i pomaga tak, aby każdy opuścił jego studio w pełni zadowolony z efektu. Brał udział w akcji charytatywnej, tatuując za pieniądze, które przeznaczone były później na rzecz mieleckiego schroniska dla zwierząt. W ten sposób wraz z drugim tatuatorem Ink Kong - Leszkiem Strojwąsem oraz zaprzyjaźnionym tatuatorem Bartoszem Madejczykiem, uzbierali 3200 złotych. Wspierał również mielecką koszykówkę, będąc jednym ze sponsorów eventu RMI Streetball w 2018 roku.
  INK KONG STUDIO TATUAŻU >>  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE