Reklama

Jacek Sasin: - Polskie rodziny nie poniosą kosztów podwyżki cen prądu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Onet - Na zdjęciu: Jacek Sasin

Jacek Sasin: - Polskie rodziny nie poniosą kosztów podwyżki cen prądu - Zdjęcie główne

foto Onet - Na zdjęciu: Jacek Sasin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd pracuje nad mechanizmem rekompensat finansowych, które pozwolą złagodzić podwyżki cen energii elektrycznej. Jacek Sasin określa wzrost cen jako "niewielki".

Podwyżka cen prądu jest już pewna. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy dla gospodarstw domowych od stycznia 2021 roku. Polacy zapłacą średnio o około 3,5 proc. więcej za energię elektryczną. Jak wysoka będzie podwyżka u każdego z operatorów? W przypadku Enei - 3,5 proc., PGE Obrót - 3,6 proc., a Taurona - 3,55 proc. Będzie to o około 1,5 zł miesięcznie dla przeciętnego gospodarstwa domowego.

To nie jest jednak koniec złych wiadomości. Od stycznia 2021 roku pojawią się na rachunkach także opłaty za OZE oraz opłata mocowa. Z wyliczeń wynika, że w całym 2020 roku klient zapłaciłby za prąd 1661,49 zł. Po podwyżkach będzie to 1820,94 zł. Sam koszt podwyżki taryfy to w skali roku dodatkowe 31,5 zł. Nowa opłata mocowa to wydatek 125 zł.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin na antenie "Salonu Politycznego" Polskiego Radia zapewnił jednak, że mimo wzrostu cen prądu Polacy nie odczują tych dodatkowych kosztów.

- Skala wzrostu cen energii została drastycznie ograniczona. Mówiło się o prognozach podwyżek na poziomie 40 proc. Te czarne wizje się nie sprawdziły. Średni wzrost cen to faktycznie około 9 zł do rachunku. To niewielki wzrost w kontekście tego, co się dzieje wokół nas. Te niewielkie podwyżki będą zrekompensowane finansowo. Jest decyzja dla gospodarstw domowych, indywidualnych odbiorców prądu. Polskie rodziny nie poniosą kosztów wzrostów opłat.

- mówił Jacek Sasin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy