Reklama

Gruzin udawał Belga. Wpadł przez ukryte dokumenty w bagażu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: BiOSG

Gruzin udawał Belga. Wpadł przez ukryte dokumenty w bagażu - Zdjęcie główne

foto BiOSG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni zatrzymali 33-letniego Gruzina, który miał zakaz wjazdu do Unii Europejskiej. Mężczyzna podawał się za Belga i chciał dojechać do Hiszpanii.

W sobotę, 21 listopada w Wołosatem w Bieszczadach funkcjonariuse Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych zatrzymali 33-letniego Gruzina, który pieszo przekroczył zieloną granicę. Mężczyzna posiadał fałszywe dokumenty, które wskazywałyby na to, iż jest on obywatelem Belgii. W rzeczywistości był to Gruzin, który z powodu poprzedniej deportacji z Czech miał zakaz wjazdu do krajów Unii Europejskiej.

33-latek zaprezentował strażnikom belgijskie prawo jazdy, ci jednak nabrali podejrzeń i dogłębnie go sprawdzili. W swoim bagażu posiadał swoje oryginalne, gruzińskie dokumenty. Mężczyzna tłumaczył się, iż chciał dotrzeć do Hiszpanii, w której przez kilka lat legalnie mieszkał z żoną. 33-latek za belgijskie podróbki zapłacił 5 tysięcy euro. Gruzin dobrowolnie poddał się karze więzienia do czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Obecnie przebywa on w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Trwają czynności, które doprowadzą do jego przeniesienia na Ukrainę w ramach reemisji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE