Reklama

Gdzie z dziećmi na wycieczkę? Podpowiadamy - część 1

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacje w pełni i warto ten czas jak najlepiej wykorzystać. Nie zawsze jednak mamy czas i możliwość zorganizowania dłuższego rodzinnego wyjazdu. Znudzone pociechy jednak z pewnością będą zachwycone chociażby jednodniowym wypadem w jakieś niezwykłe miejsce.

Prezentujemy dziś trzy propozycje takich właśnie miejsc, idealnych na jednodniowe wycieczki pełne atrakcji dla młodszych i starszych.

Pacanów – Centrum Bajki
 

Dzieci kochają bajki, ale dorośli również je lubią. A co gdyby tak znaleźć się w samym środku bajkowego świata? Taką możliwość oferuje Centrum Bajki. To połączenie niezwykłego muzeum z interaktywną wystawą. Można tam zobaczyć prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce, piegi z Akademii Pana Kleksa, przejechać się pociągiem, który leci w kosmos czy spotkać Małego Księcia. Można również wziąć udział w spektaklu i sprawdzić się w roli aktora-lalkarza.
Dodatkowe atrakcje to nowoczesne kino 3D, różnorodne warsztaty dla grup, bogata oferta księgarni a w okresie wiosennym i letnim ogród, gdzie można zorganizować sobie piknik.

Kolbuszowa – Muzeum Kultury Ludowej

Skansen to wspaniałe miejsce na rodzinny spacer połączony z możliwością poznawania dawnej kultury ludowej. Codzienne życie wsi sprzed lat, wnętrza i sprzęty domowe, klasa szkolna z pewnością stanowią świetną odmianę od codzienności. 
Muzeum Kultury Ludowej oferuje ponadto cykl wakacyjnych spotkań w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Na chętnych, którzy jeszcze nie odwiedzili skansenu, czekają jeszcze w te wakacje między innymi pokazy rzeźbiarstwa, czerpanie papieru, wykonywanie świec, zabawek, plecionek z wikliny, wycinanek z bibuły, przędzenie na kołowrotku, a także kiermasze i degustacje regionalnych potraw.

 

Sandomierz – Zbrojownia Rycerska
 

Sandomierz to bardzo stare miasto, pełne ciekawych miejsc do zwiedzania. Dzieci jednak z pewnością zachwyci Zbrojownia Rycerska. To nie jest zwykłe muzeum, w którym można jedynie oglądać eksponaty. W zbrojowni każdy może przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Nie brakuje również damskich strojów. W każdym miejscu zbrojowni rycerskiej można sobie robić zdjęcia po to, aby mieć niesamowitą pamiątkę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE