Reklama

Droga do odwołania burmistrza otwarta!

Opublikowano:
Autor:

Droga do odwołania burmistrza otwarta! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon już drugi raz z rzędu nie dostał od rady miejskiej wotum zaufania. To otwiera możliwość przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania włodarza.

W Nowej Dębie szykuje się samorządowa rewolucja. Burmistrz miasta i gminy Wiesław Ordon drugi raz z rzędu nie otrzymał wotum zaufania od rady. Przeciwko udzieleniu wotum zaufania burmistrzowi zagłosowało 9 radnych: Michał Chmielewski, Damian Diegtiarenko, Tomasz Dryka, Tomasz Dziemianko, Paweł Grzęda, Hubert Kopeć, Tomasz Kopeć, Łukasz Serafin i Tomasz Wolan. Szóstka radnych poparła włodarza: Tomasz Grazda, Marek Kopeć, Stanisław Rawski, Stanisław Skimina, Helena Tłusty i Marian Tomczyk. Co ciekawe podczas sesji przyjęto sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2019 rok.

Prawo w kwestii drugiego z rzędu braku wotum zaufania otwiera radzie drogę do zorganizowania referendum w sprawie odwołania włodarza. Rada może to zrobić, ale nie musi. Jak na razie żaden z rajców nie przyznał, że taka uchwała zostanie przygotowana i poddana pod głosowanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE