Reklama

Dozowniki z płynem do dezynfekcji w autobusach miejskich

Opublikowano:
Autor:

Dozowniki z płynem do dezynfekcji w autobusach miejskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku (5 październik) w autobusach komunikacji miejskiej w Rzeszowie znajdziemy dozowniki z płynem dezynfekującym. Znajdą się w 221 autobusach do momentu zakończenia pandemii.

MPK Rzeszów robi co może aby w dobie pandemii koronawirusa zapewnić pasażerom bezpieczeństwo sanitarne. Pojazdy są na bieżąco ozonowane. Dezynfekowane są także miejsce, które najczęściej dotykają mieszkańcy podróżujący. Od 5 października pasażerowie skorzystają z dodatkowego udogodnienia. 


CZYTAJ TAKŻE: Literacka nagroda Nike 2020 dla Radka Raka, pochodzącego z Dębicy


316 zł za jeden dozownik

- W 221 autobusach zamontowanych zostaną pojemniki z płynem dezynfekcyjnym. W każdym pojeździe po jednym. Będą tam aż do momentu zakończenia pandemii. 


- wyjaśnia Marek Filip, prezes MPK Rzeszów. 

Urządzenia mają być bezdotykowe. Dozowniki znajdziemy w środkowej części autobusów. Za montaż i zakup urządzeń spółka zapłaciła 70 tys. zł, co daje ok. 316 zł na jeden autobus.

To jednak nie koniec wydatków. Jak wiadomo płyn dezynfekujący musi być na bieżąco uzupełniany, w związku z czym generuje to kolejne koszty. Podobne dozowniki znajdziemy m.in. w autobusach tarnowskiej komunikacji publicznej, w Szczecinie, Poznaniu i Czechowicach-Dziedzicach.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE