Reklama

Chcesz zmienić pracę, albo szukasz zatrudnienia? Sprawdź w której branży będziesz miał wysokie zarobki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: iStock

Chcesz zmienić pracę, albo szukasz zatrudnienia? Sprawdź w której branży będziesz miał wysokie zarobki - Zdjęcie główne

Gdzie zarabia się najlepiej? | foto iStock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W której branży zarobisz najwięcej? Pracownicy, których branż mają największe powody do radości kiedy otrzymują przelew z wypłatą. Na pewno powodów do zadowolenia nie mają pracownicy oświaty. Sprawdź pozostałe miejsca.

Szukasz pracy? Zanim wybierzesz zawód, z którym zwiążesz swoją przyszłość, sprawdź, gdzie najbardziej opłaca się podjąć zatrudnienie.

CZYTAJ TAKŻE:

Na podstawie danych przedstawionych przez Gazetę Wyborczą, wyodrębniliśmy najlepiej zarabiające branże oraz te, w których zarobki są najniższe. Podane stawki przedstawione są w kwocie brutto, czyli przed odprowadzeniem należnych składek oraz podatków.

NAJGORZEJ...

Na samym końcu najlepiej opłacalnych branż znalazła się kultura, w której średnie wynagrodzenie mieści się w przedziale 2850 – 3948 zł. Powodów do zadowolenia nie mają też handlowcy, na których konta wpływa przeciętnie od 2922 do 4054 zł. Na trzecim miejscu wśród najmniej zarabiających uplasowali się pracownicy szkolnictwa. Ich miesięczna stawka wynosi średnio od 2900 do 4177 zł. Na nieco większe kwoty może liczyć pracownik ochrony zdrowia (2929 – 4202 zł); ubezpieczeń (3000 – 4452 zł) oraz rolnik (3056 – 4457 zł).

W środkowej części rankingu znalazły się branże, które kojarzą się raczej z pracą biurową niż fizyczną. W tym sektorze najlepiej zarabiający okazują się pracownicy reklamy i mediów, których średnie wynagrodzenie wynosi przeciętnie od 3184 do 4616 zł. Nieco niższymi stawkami cieszy się sektor publiczny (3050 – 4500 zł) oraz organizacje pozarządowe (3100 – 4490 zł). W podobnym przedziale znalazła się telekomunikacja, gdzie średnią wartość wynagrodzenia określono na 3100 – 5023 zł.

FIZYCZNI W CENIE

Na szczycie zestawienia pojawiła się branża budowlana, która pracowników przyciąga zarobkami rzędu 3184 – 4665 zł miesięcznie. Nieco lepiej sytuacja kształtuje się w branży powiązanej z przemysłem lekkim, w którym zatrudnienie wiąże się ze średnim wynagrodzeniem w wysokości 3200 – 4700 zł. Wśród pracowników fizycznych najwięcej zarabiają transportowcy i logistycy (3300 – 5000 zł) oraz energetycy (3400 – 5086 zł).

ZWYCIĘZCY

Na największe wynagrodzenie mogą liczyć osoby, które specjalizują się w bankowości oraz informatyce. O ile pierwsza z tych branż prezentuje podobne zarobki co np. energetyka i telekomunikacja (3188 – 5200 zł), to królową najwyższego, średniego wynagrodzenia z powodzeniem można okrzyknąć informatykę. Pracownicy związani z technologiami przetwarzania informacji mogą liczyć na pensję od 3720 do nawet 6500 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy