Reklama

Całe Podkarpacie murem za sędziami. "Dziś sędziowie, jutro Ty"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W samym Rzeszowie, jak podała grupa Rebelianty Podkarpackie, 18 grudnia pod sądami protestowało 1,5 tysiąca mieszkańców. Do akcji "Dziś sędziowie, jutro Ty" włączyły się również: Przemyśl, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Mielec, Dębica, Lubaczów, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Sanok i Krosno.

Punktualnie o godzinie 18 przed podkarpackimi sądami spotkali się przeciwnicy projektu ustawy, która umożliwi rządzącym karanie i dyscyplinowanie sędziów. 13 grudnia do Sejmu wnieśli go posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Jak twierdzą manifestujący, nie to, że ustawa ta znosi niezależność sędziów, to jest sprzeczna z konstytucją, z prawem europejskim, a także z wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej .

- PiS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu! Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu!

- napisali organizatorzy akcji: stowarzyszenia sędziów Iustitia i Themis, stowarzyszenie adwokatów Defensor Iuris, stowarzyszenie prokuratorów Lex Super Omnia, Inicjatywę Wolne Sądy, Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, Akcja Demokracja, Front Europejski i Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Zaznaczyli, że protesty miały charakter pokojowy i bezpartyjny, a ich celem było pokazanie sprzeciwu wobec złożonej w Sejmie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw (druk 69). W województwie podkarpackim akcję organizowali również członkowie grupy Rebelianty Podkarpackie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROTESTÓW NA CAŁYM PODKARPACIU:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE