Reklama

Bronią dyrektorki oskarżonej o mobbing

Opublikowano:
Autor:

Bronią dyrektorki oskarżonej o mobbing - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Urzędu Marszałkowskiego dotarło anonimowe pismo oskarżające Barbarę Rogowską, dyrektorkę Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, o zachowanie mające znamiona mobbingu. W jej obronie staje marszałek województwa podkarpacki i pielęgniarskie związki zawodowe.

Kilka dni temu w artykule pt. Dyrektorka rzeszowskiego szpitala oskarżona o mobbing pisaliśmy o zarzutach, jakie anonimowy pracownicy szpitala kierują w stronę dyrektorki szpitala. Treść pisma wskazuje, że Barbara Rogowska źle zarządza placówką i zastrasza pracowników. Urząd Marszałkowski zobowiązał się do zbadania sprawy. 


CZYTAJ TAKŻE: Czy podmioty kościelne odzyskają pieniądze z banku PBS?


Co ustalono?

- Pani dyrektor Barbara Rogowska obejmowała stanowisko w bardzo trudnym momencie. Szpital jest co prawda na dobrej drodze do wyjścia z finansowych problemów, ale strajki i protesty na podłożu personalnym spowodowały, że atmosfera wśród pracowników jak i wokół szpitala nie była najlepsza. Mimo, że zgłoszenie było anonimowe, zostało zweryfikowane, a informacja w nim zawarta okazała się nieprawdziwa.  


- przekonuje Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. 

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 zatrudnia w różnych formach prawie 2500 osób. Zdaniem marszałka w tak ogromnej jednostce niejednokrotnie muszą być podejmowane decyzje niepopularne, niespełniające oczekiwań wszystkich pracowników. 

- W szpitalu realizowany jest plan naprawczy, który nie ułatwia zarządzania. Dodatkową trudnością jest aktualny stan pandemii Covid-19.


- dodaje marszałek Ortyl. 


CZYTAJ TAKŻE: Nocna zmiana biletów u "Marcela" bulwersuje pasażerów


Kto mógł wysłać pismo?


W obronie aktualnej dyrektorki stanęło także siedem związków zawodowych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. W poniedziałkowym oświadczeniu mogliśmy przeczytać, że zarzuty o mobbing okazały się dużym zaskoczeniem dla organizacji związkowych, które przekonują, że nie wpłynęły do nich żadne skargi na sposób zarządzania placówką przez Barbarę Rogowską. W wystosowanym piśmie wskazują także na potencjalnych autorów skargi. 

- Faktem powszechnie znanym w szpitalu jest to, że kilku pracowników piastujących stanowiska kierownicze jest bardzo niezadowolonych ze zmiany na stanowisku dyrektora. W imię partykularnych interesów podejmują różnego rodzaju działania, by zdyskredytować dyrektor Barbarę Rogowską. 


- przyznają związki zawodowe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE