Reklama

ABW zatrzymuje byłych (i obecnych) oficerów CBA i CBŚP!

Opublikowano:
Autor:

ABW zatrzymuje byłych (i obecnych) oficerów CBA i CBŚP! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ABW zatrzymało dwóch byłych funkcjonariuszy CBŚP - jednego obecnego, a także byłego funkcjonariusza CBA. Cała sprawa tyczy się głośnej afery korupcyjnej.

Cała czwórkę zatrzymano w poniedziałek, 18 listopada na polecenie małopolskiego oddziału Prokuratury Krajowej. Cała sprawa powiązana jest z głośną aferą korupcyjną i obyczajową w Centralnym Biurze Śledczym Policji w Rzeszowie.


ABW zatrzymało cztery osoby – aktualnych (i byłych) wysokich oficerów CBŚP w Rzeszowie oraz CBA. Wśród podejrzanych znajduje się m.in. Daniel Ś. – były naczelnik wydziału ekonomicznego CBŚP w Rzeszowie, oraz Krzysztof B.


Cała sprawa powiązana jest także z postępowaniem prowadzonym przeciwko Ukraińcom – Alexowi i Jewgenijowi R. Sutenerów, będących właścicielami agencji towarzyskich na Podkarpaciu.


Danielowi Ś. oraz Krzysztofowi B. postawiono zarzuty nadużywania funkcji, łapówkarstwa, a co najgorsze – pomocy w sprowadzaniu kobiet do agencji towarzyskich ukraińskich sutenerów. Alex i Jewgenij R. mieli prowadzić przestępczą działalność, która polegała na handlu ludźmi i sutenerstwie.


W całym procederze uwikłali ok. 250 kobiet z Polski oraz Europy wschodniej. Z usług prostytutek Ukraińców, korzystać mieli także politycy! Według niektórych mediów oraz byłego agenta CBA Wojciecha J. – na Ukrainie znajduje się 4000 godzin sekstaśm z ich (polityków) udziałem. Prokuratura jednak dementuje ten wątek.


Prokuratura ustaliła, że w okresie od listopada 2004 r. do stycznia 2017 r. na terenie naszego kraju oraz Ukrainy działała siatka przestępcza. Kobiety, które sprowadzali do swoich domów publicznych pochodziły z Polski, Ukrainy, Rosji i Białorusi.


Cała afera korupcyjna w CBŚP w Rzeszowie ujrzała światło dzienne dzięki śledztwu dotyczącego właśnie ukraińskich sutenerów. Czterej oficerowie CBŚP i CBA usłyszeli zarzuty o łapówkarstwo. Prokuratura wkrótce powinna wystąpić z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE