Reklama

40 tysięcy wniosków o pomoc dla lokalnych firm

Opublikowano:
Autor:

40 tysięcy wniosków o pomoc dla lokalnych firm - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że na Podkarpaciu otrzymał od lokalnych przedsiębiorców 40 tysięcy wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Blisko 7,5 miliona złotych wsparcia ma pomóc w przetrwaniu najtrudniejszego okresu pandemii.

Zwolnienie z opłacania składek cieszy się największą popularnością. 30 tysięcy płatników na Podkarpaciu złożyło wnioski o właśnie takie wsparcie w trudnym czasie pandemii. Z kolei o świadczenie postojowe stara się ponad 7,7 tysięcy osób prowadzących działalność gospodarczą oraz 492 osoby na umowach cywilnoprawnych. Zgodnie z przepisami, kwota takiego świadczenia to 2080 złotych i jest ona nieoskładkowana i nieopodatkowana. Samozatrudnieni rozliczający się w formie karty podatkowej, którzy korzystają ze zwolnienia z podatku VAT, otrzymają świadczenie postojowe w wysokości 1300 złotych. Pierwsze przelewy dla przedsiębiorców zostały już wysłane. Jak szacuje Wojciech Dyląg z rzeszowskiego ZUS-u do podkarpackich firm trafi 7,5 miliona złotych!

Aby otrzymać wsparcie realizowane przez ZUS w ramach "tarczy antykryzysowej", trzeba złożyć odpowiedni wniosek, a przede wszystkim dokładnie sprawdzić jak wypełnić dokumenty i jakie warunki należy spełniać. Wnioski są dostępne na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz na stronie www.zus.pl.  Wnioski można złożyć drogą elektroniczną przez PUE ZUS, za pośrednictwem poczty lub osobiście w placówce ZUS - do skrzynki na dokumenty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE