Reklama

- Oddajcie nam medyków! - mówi poseł PiS! Polscy lekarze w Niemczech ripostują

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PiS

- Oddajcie nam medyków! - mówi poseł PiS! Polscy lekarze w Niemczech ripostują - Zdjęcie główne

foto PiS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Towarzystwo Medyczne w Niemczech reaguje na apel poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej, domagającej się "zwrotu polskich lekarzy".

Poseł Prawa i Sprwiedliwości Joanna Lichocka nie daje o sobie zapomnieć i nie tak dawno powiedziała na łamach "Faktu", że jeśli Niemcy chcą nam pomóc to mogą oddelegować polskich lekarzy pracujących zza Odrą do naszych szpitali.

Na ripostę środowiska medycznego skupiającego Polaków w Niemczech nie trzeba było długo czekać. Polskie Towarzystwo Medyczne napisało list do wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i przypomniało dlaczego wielu medyków decyduje się na wyjazd z Polski.

Medycy piszą, że: "większe są możliwości szkolenia specjalizacyjnego w Niemczech czy Austrii niż w Polsce. Ponadto ogromne znaczenie ma organizacja pracy, atmosfera panująca w kraju zamieszkania, poczucie wolności jednostki. Ratując z pełnym poświęceniem zdrowie i życie pacjentów lekarze nie chcą być z tego powodu prześladowani, szykanowani jako grupa zawodowa czy straszeni prokuratorem.  Autorzy listu apelują o zmiany systemowe, bo pandemia koronawirusa pokazała jak kiepsko jest z polską służbą zdrowia."

Na koniec jeszcze trzeba dodać wynagrodzenie za pracę, a tutaj Polska nie może konkurować z krajami Europy Zachodniej. Lekarze pracujący poza granicami ojczyzny cały czas szkolą swoich kolegów z Polski, bo jest szereg stypendiów, szkoleń i staży, organizowanych poprzez fundacje i organizacje polonijne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE