Reklama

Będzie wielka manifestacja antyszczepionkowców na rzeszowskim Rynku. Co na to władze miasta?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grafika organizatorzy

Będzie wielka manifestacja antyszczepionkowców na rzeszowskim Rynku. Co na to władze miasta? - Zdjęcie główne

W Rzeszowie odbędzie się manifestacja przeciwko sytuacji panującej w kraju. | foto Grafika organizatorzy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 "Manifestacja sprzeciwu wobec sytuacji panującej w kraju" to nazwa "imprezy" na rzeszowskim Rynku, organizowanej przez środowiska antycovidowe i antyszczepionkowe. Mieszkańcy o sobotnim wydarzeniu dowiedzieli się z mediów społecznościowych. Niektórzy z nich są oburzeni.

- Nigdy nie sądziłem, że przyjdzie mi żyć w czasach, gdzie będę musiał walczyć o wyjście do restauracji za swoje pieniądze - pisze w mediach społecznościowych Tomasz Wolan, radny z Nowej Dęby, zamieszczając zaproszenie do udziału w wydarzeniu. 

Karnawał antyszczepionkowców w centrum Rzeszowa

To ma być święto antyszczepionkowców. W wydarzeniu wezmą udział politycy: Grzegorz Braun, poseł Konfederacji czy Jacek Kotula, radny sejmiku wojewódzkiego. Obok polityków staną Wojciech Sumliński - dziennikarz śledczy, auto książki "Fałszywa pandemia", Sebastian Pitoń, znany z "góralskiego veta", fotograf Grzegorz Płaczek, lekarka z Kolbuszowej Agata Osiniak, podważająca kwestie szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Gwiazdą imprezy będzie raper Maskit.

Organizatorzy wydarzenia chcą podnosić kwestie sprzeciwu związaną - ich zdaniem - z wprowadzanymi lockdownami, segregacją sanitarną czy obowiązkiem szczepień.

Mieszkańcy miasta w szoku!

- Mieszkam na Króla Kazimierza. Nie dowierzam, że władze Rzeszowa pozwoliły na organizację takiego wydarzenia w Rzeszowie - mówi nam 81 - letni pan Jerzy. Emeryt jest zdruzgotany faktem braku rozsądku uczestników planowanej manifestacji, mając na uwadze sytuację epidemiczną w kraju i w regionie.

- Dziennie umierają setki mieszkańców kraju, a antyszczepionkowcy ogłupiają ludzi

- mówi.

Podobne głosy słyszymy wśród mieszkańców spacerujących po Rynku. - Każdy ma wolną wolę, wolny wybór, czy chce się szczepić lub nie - mówi nam Anna, dodając - mam już dość tego przekazu, że szczepienia zabijają. Trzeba ufać medycynie, a nie "pseudonaukowcom". 

Urząd Miasta Rzeszowa: Zgłoszenie o zgromadzeniu wpłynęło, ale jest niekompletne

Do Urzędu Miasta Rzeszowa wpłynął już wniosek od osoby prywatnej w sprawie zgłoszenia zgromadzenia.

- Zgłoszone zostało zgromadzenie na 15 stycznia na godzinę 14 przez osobę prywatną, ale jest niekompletne. Wezwaliśmy wnioskodawcę do uzupełnia braków formalnych

- mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Czas na uzupełnienie dokumentów to kilka najbliższych dni. Miasto samo w sobie nie może zabronić organizacji wydarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy