Reklama

Prezydenci 12 miast chcą weryfikacji paszportów covidowych. Wśród nich jest Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Konrad Fijołek/Facebook

Prezydenci 12 miast chcą weryfikacji paszportów covidowych. Wśród nich jest Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa - Zdjęcie główne

Konrad Fijołek i 11 innych prezydentów wzywają parlament do przyjęcia ustawy umożliwiającej weryfikację paszportów covidowych | foto Konrad Fijołek/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Prezydenci 12 największych polskich miast, wchodzących w skład Unii Metropolii Polskich, popierają apel i list otwarty Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych w sprawie podjęcia przez rządzących pilnych działań, w związku z COVID-19. Chodzi o możliwość weryfikacji paszportów covidowych. Stanowisko Unii Metropolii Polskich podpisał między innymi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Pod koniec listopada Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych wystąpił do rządu z apelem o wprowadzenie w życie aktów prawnych umożliwiających pracodawcom weryfikację tzw. paszportów covidowych, czyli Unijnych Certyfikatu COVID (UCC). Unia Metropolii Polskich przyjęła stanowisko, w którym popiera intencje Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Unia Metropolii Polskich: popieramy apel specjalistów epidemiologów i lekarzy chorób zakaźnych ws. COVID-19

- Konieczne jest podjęcie prac w trybie natychmiastowym nad aktami prawnymi umożliwiającym pracodawcom weryfikację posiadania przez pracowników Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) i podejmowanie stosownych działań w obrębie zakładu pracy - czytamy w stanowisko Unii Metropolii Polskich.

Apel podpisał między innymi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Prezydenci największych polskich miast: dla osób nieposiadających certyfikatu covidowego konieczność posiadania negatywnego testu

grafika: Unia Metropolii Polskich

Unia Metropolii Polskich apeluje do rządzących o przygotowanie także konkretnych zapisów w formie aktów prawnych, które pozwoliłyby osobom niezaszczepionych swobodne korzystanie z przestrzeni publicznej, tylko pod warunkiem posiadania negatywnego testu na obecność koronawirusa.

- Pilne jest również podjęcie prac nad ograniczeniami dostępu osób nieposiadających UCC lub aktualnego testu na COVID-19 do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach lub gdy niemożliwe jest zachowanie dystansu 

- piszą w swoim stanowisku prezydenci.

W stanowisku Unii Metropolii Polskich jest również apel o egzekwowanie przestrzegania obecnie obowiązujących obostrzeń i restrykcji.

- Ważne jest również podjęcie działań eliminujących i penalizujących wysokimi karami proceder oszustw związanych ze szczepieniami, a także zmobilizowanie służb porządkowych do egzekwowania już obowiązujących przepisów dotyczących noszenia masek w publicznych przestrzeniach zamkniętych - uważają prezydenci 12 największych polskich miast.

Internauci: "to segregacja sanitarna", "jesteście faszystami", "psycholami"

Opublikowany w mediach społecznościowych apel Unii Metropolii Polskich spotkał się z olbrzymią krytyką. 

- Przecież o to im chodzi. O zniszczenie Polaków i innych Słowian - pisze jedna z internautek.

Inny użytkownik pisze:

- A dla tych, co się nie zaszczepią co- obozy koncentracyjne czy łaskawie oznakujecie nas tylko tak jak wasi ideologiczni idole- naziści- znakowali "podludzi"??? W głowach się wam poprzewracało, zapomnieliście, że jesteście tylko administratorami miast- z woli ich mieszkańców!!!! [pisownia oryginalna - przyp. redakcja].

W komentarzach znajdziemy jeszcze m.in. słowa "psychole" czy "faszyści".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy