Reklama

Pracodawca sprawdzi czy jesteś zaszczepiony! Jest projekt ustawy autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Pracodawca sprawdzi czy jesteś zaszczepiony! Jest projekt ustawy autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 To o czym mówiono i pisano od wielu miesięcy stanie się faktem. - Zgłaszamy projekt ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony - wyjaśnia poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.

- Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę i przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami - mówi Polskiej Agencji Prasowej poseł Czesław Hoc (PiS). Jest to projekt grupy posłów PiS. Debata nad nim być może odbędzie się na posiedzeniu Sejmu w dniach 1-2 grudnia.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym ile spraw dotyczących szczepień jest poruszanych przez Stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom. Niektórzy pracodawcy oczekują, że pracownik się zadeklaruje, przyniesie paszport covidowy lub będzie sprawozdawał regularnie robione testy.

- Mam wrażenie, że wszyscy niezdecydowani już się zaszczepili, a ta grupa, która pozostaje niezaszczepiona to robi to z przekonania. Na takich pracowników ciężko jest wywierać nacisk. Pracodawcy więc stosują rozmaite metody od przenoszenia na inne stanowiska przez obcinanie premii lub groźbę braku podwyżek. Odnotowaliśmy już także kilkanaście skarg na zwolnienie z pracy za brak szczepienia.

- mówi Małgorzata Marczulewska, prezes Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

- Żeby była jasność: namawiamy do szczepienia się. Jako organizacja zajmująca się prawem pracy musimy wyraźnie powiedzieć, że póki Sejm nie przegłosuje ustawy o możliwości weryfikowania szczepień to pracodawca po prostu nie może tego robić.

- wskazuje Małgorzata Marczulewska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy