Reklama

Po SZCZEPIENIU PRZECIW COVID-19: od bólu głowy i wysokiej gorączki po zasłabnięcie! [ZDJĘCIA, RAPORT NOP NA PODKARPACIU]

Opublikowano: pt, 16 kwi 2021 11:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Służby sanitarne zaktualizowały informacje o niepożądanych objawach poszczepiennych. Co dolegało mieszkańcom Podkarpacia?

Państwowa Inspekcja Sanitarna przedstawiła kolejne dane dotyczące niepożądanych objawów poszczepiennych. W Polsce szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej. Warto przypomnieć, że działa w naszym kraju Fundusz Kompensacyjny w ramach, którego do odszkodowania finansowego będą kwalifikowane osoby, które będą hospitalizowane przynajmniej 14 dni lub doznają szoku anafilaktycznego. Poszkodowany, w zależności od długości okresu leczenia, będzie mógł uzyskać kwotę od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Środki na wypłatę świadczeń będą pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

CZYTAJ TAKŻE:

Do tej pory zgłoszono 6132 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 5226 miało charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia. Inne objawy NOP to wysypka, kaszel, biegunka czy dreszcze. To lekarz określa, czy dany symptom, odnotowany po podaniu szczepionki, jest niepożądanym odczynem poszczepiennym. Jakie objawy dotyczyły w ostatnim czasie mieszkańców Podkarpacia? Zobaczcie galerię zdjęć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy