reklama

Koronawirus w Polsce. Od 2 listopada możliwość przyjęcia trzeciej dawki szczepionki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Koronawirus w Polsce. Od 2 listopada możliwość przyjęcia trzeciej dawki szczepionki - Zdjęcie główne

Od wtorku możliwość przyjęcia trzeciej dawki | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Od wtorku, 2 listopada, Ministerstwo Zdrowia udostępniło możliwość rejestracji na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki na COVID-19, tak zwanej dawki przypominającej. Kto jest uprawniony do przyjęcia dodatkowego szczepienia?
reklama

Zgodnie z zaleceniami Rady Medycznej oraz Zespołu do spraw Szczepień Ochronnych, od 2 listopada, rozpoczynają się szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson&Johnson).

Kiedy możliwość szczepienia?

Warunkiem możliwości przyjęcia dodatkowej iniekcji jest upłynięcie terminu minimum sześciu miesięcy od daty przyjęcia drugiej dawki (w przypadku preparatów dwudawkowych) lub od terminu szczepienia preparatem jednodawkowym Johnson&Johnson. 

Skierowania na dodatkowe szczepienia otrzyma kilka milionów Polaków. Będą one generowane automatycznie i udostępniane na Portalu Informacyjnym Pacjenta (www.pacjent.gov.pl), po minięciu okresu karencji - sześciu miesięcy.

Na Podkarpaciu liczba szczepień ogółem wynosi 1 677 068, z czego w pełni zaszczepionych jest 761 546 mieszkańców regionu.

Będą restrykcje i  obostrzenia?

Ministerstwo Zdrowia, pomimo gwałtownych wzrostów zakażeń w Polsce i rosnącej liczby zgonów, wciąż nie podejmuje żadnych nowych decyzji dotyczących wprowadzania nowych obostrzeń czy restrykcji.

- Ten tydzień będzie dość ważny - zobaczymy, jaka jest utrzymująca się tendencja. Czy to jest tendencja wzrostowa na poziomie 100 procent, 110 procent - jak mieliśmy już w poprzednich dniach, czy to będzie zdecydowanie mniejsza tendencja wzrostowa

- powiedział w Sygnałach Dnia" Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.  

- Ta decyzja, jeśli będzie podejmowana, to będą najbliższe dni. Na dzień dzisiejszy takich decyzji nie ma. (...) Najnowsze prognozy przewidują, że szczyt zachorowań będzie na przełomie listopada i grudnia. Czy tak się stanie - trudno powiedzieć. Epidemia nie czyta naszych prognoz, tak jak pokazały poprzednie miesiące - nie zawsze się one sprawdzają - dodawał wiceminister.  

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama