Reklama

Dwie antyrządowe manifestacje w centrum Rzeszowa. Zapowiada się gorąca sobota

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 To może być naprawdę gorąca sobota w Rzeszowie. Urząd Miasta zarejestrował już dwie antyrządowe manifestacje. Pierwsza pod nazwą: "Wyrażenie sprzeciwu wobec sytuacji panującej w Polsce (inflacja, podziały)", a druga: "Dopominanie się o poszanowanie praw obywatelskich (Art. 31 Konstytucji RP)". Oba wydarzenia organizują środowiska prawicowe.

We wtorek informowaliśmy o planowanej manifestacji "antyszczepionkowców" i "koronasceptyków" w Rzeszowie. Niektórzy mieszkańcy miasta nie kryli oburzenia z intencji organizacji takiego wydarzenia. W czwartek Urząd Miasta zarejestrował już dwa wydarzenia. Sobotnie popołudnie w Rzeszowie może być gorące!

Zamiast jednej manifestacji będą dwie

Organizatorzy sobotnich wydarzeń chcą podnosić kwestie sprzeciwu związane- ich zdaniem - z wprowadzanymi lockdownami, segregacją sanitarną czy obowiązkiem szczepień. Na sobotę, od godziny 14, odbędą się minimum dwie manifestacje. Pierwsza, formalnie zarejestrowana na około 50 osób, pod nazwą "Wyrażenie sprzeciwu wobec sytuacji panującej w Polsce (inflacja, podziały)", druga na około 100 osób o nazwie: "Dopominanie się o poszanowanie praw obywatelskich (Art. 31 Konstytucji RP)". Oba wnioski zarejestrowane są przez osoby prywatne. 

Wśród prelegentów sobotnich wydarzeń są politycy: Grzegorz Braun, poseł Konfederacji czy Jacek Kotula, radny sejmiku wojewódzkiego. Obok polityków staną Wojciech Sumliński - dziennikarz śledczy, auto książki "Fałszywa pandemia", Sebastian Pitoń, znany z "góralskiego veta", fotograf Grzegorz Płaczek, lekarka z Kolbuszowej Agata Osiniak, podważająca kwestie szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Gwiazdą imprezy będzie raper Maskit.

Czytelnicy podzieleni!

Nasz wtorkowy artykuł wywołał lawinę komentarzy. Niektórzy mówią wprost, że takie wydarzenia, podczas obecnej sytuacji epidemiologicznej, nie powinny się odbyć. Inni zaś przekonują, że "jest to protest ludzi wolnych, którzy walczą o prawa ludzi łamane od dwóch lat. Walczą nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich". Szczegóły znajdziecie w naszej galerii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy