Reklama

Zygmunt Kłos, były pięściarz Stali Rzeszów, wygrał kolejną walkę! Będzie miał nowy dom!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Zygmunt Kłos, były pięściarz Stali Rzeszów, wygrał kolejną walkę! Będzie miał nowy dom! - Zdjęcie główne

Nowy dom dla Zygmunta Kłosa, byłego pięściarza Stali Rzeszów | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Marzenie Zygmunta Kłosa, byłego pięściarza Stali Rzeszów, o nowym domu zostanie spełnione. Internauci zebrali już prawie 150 tysięcy złotych, swoją cegiełkę zadeklarował także Urząd Miasta Rzeszowa. Były pięściarz wygrał zatem kolejny pojedynek - o godne życie.

Zygmunt Kłos to były pięściarz ZKS Stali Rzeszów. Za czasów swojej kariery sportowej odnosił liczne sukcesy. Po feralnej kontuzji stracił zdrowie, ma problemy neurologiczne, jest niezdolny do pracy. Z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje tylko rentę, której kwota nie jest wysoka. Klub Stal Rzeszów, który powinien wypłacać byłemu sportowcowi rentę uzupełniającą, nie robi tego.

Zbiórka na remont domu byłego pięściarza

Seweryn Przywara, sąsiad, przyjaciel i opiekun Zygmunta Kłosa założył w internecie zbiórkę funduszy na remont starego, zniszczonego domu pięściarza

- Dom jest bardzo zniszczony, wybudowany jeszcze w XIX wieku, nie posiada ogrzewania, wody bieżącej, toalety i łazienki. Pomoc byłemu sportowcowi jest potrzebna natychmiast

- pisze Przywara.

Początkowo planowano zebrać jak najwięcej funduszy na remont domu pięściarza. Dziś na koncie zbiórki jest prawie 150 tysięcy złotych od 2,5 tysiąca osób. To pozytywne zaskoczenie. 

Będzie całkowicie nowy dom dla Zygmunta Kłosa!

Liczne publikacje medialne poruszyły kibiców, mieszkańców, ludzi dobrej woli. 

Do gry o lepsze życie Zygmunta Kłosa włączyły się władze Rzeszowa. Krystyna Stachowska, wiceprezydent miasta, spotkała się z sąsiadem pięściarza Sewerynem Przywarą, który zorganizował zbiórkę pieniędzy na remont domu pięściarza.

- W dniu spotkania, na koncie uruchomionym w celu pomocy sportowcowi było już 120 tysięcy złotych. Wiceprezydent Stachowska postanowiła więc porozmawiać z rzeszowskimi biznesmenami o możliwościach szerszej pomocy panu Zygmuntowi. Podczas rozmów z wiceprezydent biznesmeni zadeklarowali, że dołożą kwotę brakującą do budowy nowego, niewielkiego domu dla potrzebującego mężczyzny

- informuje nas Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Krystyna Stachowska rozmawiała także z wójtem gminy Świlcza Adamem Dziedzicem, na której terenie mieszka były pięściarz.

- Poprosiła o maksymalne usprawnienie procedur niezbędnych do załatwienia przed budową nowego domu - dodaje Gubernat.

Zobaczcie reportaż TVP SPORT:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy