Reklama

Były pięściarz Stali Rzeszów - Zygmunt Kłos, mieszka w skrajnie ciężkich warunkach. Żyje z niewielkiej renty, a klub nie wypłaca mu renty uzupełniającej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Były pięściarz Stali Rzeszów - Zygmunt Kłos, mieszka w skrajnie ciężkich warunkach. Żyje z niewielkiej renty, a klub nie wypłaca mu renty uzupełniającej - Zdjęcie główne

Smutne życie byłego pięściarza Stali Rzeszów - Zbigniewa Kłosa. Były sportowiec mieszka w skrajnie ciężkich warunkach | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zygmunt Kłos to były pięściarz ZKS Stali Rzeszów. Za czasów swojej kariery sportowej odnosił liczne sukcesy. Po feralnej kontuzji stracił zdrowie, ma problemy neurologiczne, jest niezdolny do pracy. Z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje tylko rentę, której kwota nie jest wysoka. Klub Stal Rzeszów, który powinien wypłacać byłemu sportowcowi rentę uzupełniającą, nie robi tego.

Były klub od roku nie pomaga Zbigniewowi Kłosowi

Zygmunt Kłos mieszka w Świlczy pod Rzeszowem. 60-letni były sportowiec zasłynął z niejednej wygranej walki, determinacji i tężyzny fizycznej.

Wszystko przerwał dramatyczny nokaut i kontuzja. Od 1984 roku mężczyzna ma problemy neurologiczne: uszkodzony błędnik, nie może chodzić, ma problemy z mówieniem. Zakład Ubezpieczeń Społecznych orzekł wobec Zygmunta Kłosa rentę z tytułu niezdolności do pracy w kwocie 1200 złotych. 

Od 2008 roku Kłos ma sądownie zasądzoną rentę uzupełniającą w kwocie 1350 złotych, którą wypłacać ma były klub sportowy. Niestety klub nie wywiązuje się z wyroku sądu. 

Oddał sprawę do komornika. Ten jednak nie może egzekwować należności

Zygmunt Kłos o pomoc w egzekucji świadczenia poprosił komornika. Ten jednak czynności uznał za bezskuteczne.

- Wynika z sytuacji ZKS Stal - to pozostałość po byłym klubie sportowym. Stadion przejęło miasto, sekcje zostały przekazane do nowo powstałych spółek. Wyodrębniły się z klubu i stały się autonomiczne. Nie przejęły zobowiązań klubu

- mówił Polsatowi Mirosław Wolanin, komornik, Prezes Izby Komorniczej w Rzeszowie.

Klub ZKS Stal Rzeszów jest w reorganizacji. Dziś działa jako stowarzyszenie, nie ma majątku. Prezes organizacji Ryszard Federkiewicz zapewnił jednak, że postarają się pomóc byłemu pięściarzowi. 

Były pięściarz Stali Rzeszów mieszka bez wody, toalety i ogrzewania

60-letni mężczyzna mieszka w starym, drewnianym domu. Nie ma w nim łazienki, ciepłej wody, toalety, okna są nieszczelne.

- Nieraz brakuje mu na lekarstwa, na żywność, na utrzymanie tego domu. Opala to węglem. Nie liczę już energii elektrycznej. Nie posiada nawet pralki, pierze ubrania w pojemnikach – mówił reporterowi programu "Interwencja" Polsatu Stanisław Kotula, kolega pana Zygmunta.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świlczy zna sprawę. 

- Znamy sytuację i wiemy, że jest trudna. Idzie zima i w miarę wnikliwie, jeszcze raz popatrzymy

– mówiła "Interwencji" Benedykta Piątek, dyrektorka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świlczy.

Jeżeli chcecie i możecie pomóc materialnie Zygmuntowi Kłosowi, prosimy o kontakt z GOPS w Świlczy 17 856 01 44

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy