Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Tauron Liga: Arcyważne zwycięstwo ITA TOOLS Stal Mielec nad Grupą Azoty Akademia Tarnów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
29
zdjęć

ITA TOOLS Stal Mielec z pewnym zwycięstwem | foto Kacper Piękoś

Sport W ramach 17. kolejki Tauron Ligi ITA TOOLS Stal Mielec zmierzyła się przed własną publicznością z Grupą Azoty Akademią Tarnów. To był bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie w elicie.

W pierwszym secie gospodynie szybko przeszły do konkretów i już po kilku rozegranych piłkach prowadziły 5:1. Przyjezdne próbowały je dogonić, lecz zdołały dojść mielczanki jedynie na stan 10:9, który po m.in punktach zdobytych przez Weronikę Gierszewską i Emilię Muchę zmienił się na 15:12. Siatkarki Stali konsekwentnie trzymały tarnowianki na dystans, a duet Gierszewska i Mucha regularnie punktował i po piłce wygranej przez tą pierwszą pozwolił cieszyć się z wygranej 25:16.

W drugiej partii mielczanki znów szybko zapewniły sobie kilkupunktową przewagę i nie dały tarnowiankom zaznać smaku prowadzenia. Przy stanie 8:7 podopieczne Mateusza Grabdy wygrały 3 kolejne piłki i odskoczyły swoim rywalkom. Niedługo potem po piłce wygrane przez Emilię Muchę było już 16:11. Po kolejnych 4 oczkach zdobytych z rzędu i stanie 22:14 wiadome było, że ten set także padnie łupem gospodyń. Decydujący punkt na 25:18 po bloku zdobyła Pola Nowacka.

Trzeci set toczył się w innym rytmie niż dwa wcześniejsze. Tym razem to mielczanki musiały gonić swoje rywalki, które prowadziły nawet 11:7. Gospodynie dopiero po punkcie Sylwii Kubackiej i dwóch piłkach wygranych przez Weronikę Gierszewską wyszły na prowadzenie 17:16. Końcowa faza trzeciej partii była najbardziej wyrównana i emocjonująca, lecz ostatecznie zakończyła się pomyślnie dla gospodyń, które zatriumfowały 26:24. Za tydzień zawodniczki Mateusza Grabdy na wyjeździe zmierzą się z ŁKS-em Commercecon Łódź.

ITA TOOLS STAL Mielec - Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0 (25:16, 25:18, 26:24)

Stal: Nowacka (7), Laskowska-Azab, Mucha (20), Gierszewska (17), Kubacka (9), Kucharska (8), Łyduch (libero) oraz Pancewicz (libero) i Dyduła.

Akademia: Mościckaja (5), Molenda (10), Chmielewska (2), Dzaković (5), Gawlak (10), Szumera (12), Żurawska (libero) oraz Zakościelna (1), Calkins (1), Szczygieł-Głód i Uszewa.

MVP: Emilia Mucha.