Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Tauron Liga: ITA TOOLS Stal Mielec przegrywa z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Pogrom w ostatnim secie - Zdjęcie główne

ITA TOOLS Stal Mielec przegrywa w Bielsku-Białej | foto Kacper Piękoś

Sport W meczu kończącym 16. kolejkę Tauron Ligi ITA TOOLS Stal Mielec wybrała się w delegację do Bielska-Białej gdzie zmierzyła się z miejscowym BOSTIKIEM. Podpieczne Mateusza Grabdy do domu wrócą bez punktów.

W pierwszej partii wyrównana gra toczyła się do stanu 7:7, następnie BKS wykorzystał gorszy fragment w dyspozycji mielczanek i zdobył aż pięć oczek z rzędu. Gospodynie potrafiły zrobić użytek z tej przewagi, a nawet ją powiększyć by już po paru kolejnych rozegranych piłkach na tablicy wyników widniał rezultat 18:11. Podopieczne Mateusza Grabdy zdołały ostatecznie zdobyć 17 punktów i po wygranej piłce przez Kertu Laak schodziły na przerwę z wyraźnie przegranym setem.

W drugiej partii siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec zdołały wyjść na prowadzenie 6:4, lecz potem odezwały się stare demony, czyli seryjnie tracone punkty, po których szybko zrobił się 7:6 na korzyść zawodniczek BOSTIKU. Punktem zwrotnym tej partii były wydarzenia przy stanie 9:9. To właśnie wtedy mielczanki "zgubiły" kolejne 3 oczka, a parę piłek później było już 18:13 i 21:15 na korzyść siatkarek z Bielska-Białej. Spustoszenie w szeregach Stali siały Kertu Laak oraz Regiane Bidias. "Kropkę nad i" w drugiej partii postawiła skuteczną zagrywką Joanna Pacak.

Trzeci set rozpoczął się zupełnie odmiennie niż dwa poprzednie, bo od szybkiego i znacznego prowadzenia mielczanek, który wywalczyły stan 4:0, a następnie nawet 7:1. Chyba nikt nie spodziewał się, że od tego stanu 9 punktów z rzędu zdobędzie ekipa BKS BOSTIK. Podopieczne Mateusza Grabdy tym samym bardzo skomplikowały sobie ten dobrze rozpoczęty set. Stal za sprawą m.in. skutecznej gry Poli Nowackiej znów wyszła na prowadzenie najpierw 14:12, 16:14 i 18:16. Paulina Damaske swoimi seryjnie zdobywanymi punktami zapewniła jednak gospodyniom prowadzenie 19:18, a następnie 21:20. Mielczanki mimo napiętej końcówki zdołały utrzymać zimną krew i zwyciężyły 26:24.

W czwartym i ostatnim secie tego wieczora tym razem to bielszczanki szybko wypracowały sobie dużą przewagę i prowadziły na początku partii 7:1. Przy stanie 14:4 wiadome było, że mecz nieubłaganie zmierza do końca i nic więcej w nim się nie wydarzy. Czwarta partia upłynęła bez większej historii i zakończyła się wysokim zwycięstwem 25:11. W następnej kolejce ITA TOOLS Stal Mielec na własnej hali podejmie klub Grupa Azoty Akademia Tarnów

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - ITA TOOLS STAL Mielec 3:1 (25:17, 25:18, 24:26, 25:11)

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Julia Nowicka, Joanna Ciesielczyk, Joanna Pacak, Martyna Borowczak, Julia Mazur (L), Aleksandra Stachowicz, Kertu Laak, Nikola Abramajtys, Paulina Majkowska, Paulina Damaske, Majka Szczepańska-Pogoda, Regiane Bidias

ITA TOOLS STAL Mielec: Kamila Dyduła, Pola Nowacka, Katarzyna Bryda, Izabela Bałucka, Klaudia Łyduch (L), Klaudia Laskowska-Azab, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Aleksandra Walczak

MVP: Joanna Pacak