TAURON Liga: Horror z radosnym finałem. ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa po pięciu setach z UNI Opole [ZDJĘCIA - CZĘŚĆ 2]

Sport To był prawdziwy pięciosetowy horror, który zakończył się szczęśliwie dla miejscowej ekipy ITA TOOLS Stal Mielec. To pierwsza wygrana mielczanek od powrotu do ekstraklasy. Zobaczcie kolejną porcję zdjęć z meczu z UNI Opole.

ITA TOOLS Stal Mielec mogła to spotkanie rozstrzygnąć już w czwartym secie, ale po kilku dziwnych decyzjach sędziów nie udało się pokonać UNI Opole. W piątym secie podopieczne Wiesława Popika pokazały moc i wygrały do ośmiu.

Końcówka czwartego seta była jak "jazda na kolejce górskiej" i potoczyła się po myśli gospodyń. Kontratak Muchy dał serię piłek meczowych beniaminkowi (24:20). Potem po ataku Gierszewskiej sędzina poprosiła o weryfikację. Początkowo punkt przyznano gospodyniom, co kończyłoby mecz, ale po protestach zmieniła decyzję. Potem swoją serię zaliczyły opolanki i mieliśmy piątego seta.

Tam mielczanki nie dały szans rywalkom i mogły się cieszyć z sukcesu. Było to pierwsze zwycięstwo od czasu powrotu do ekstraklasy.

ITA TOOLS Stal Mielec – UNI Opole 3:2 (26:28, 25:18, 25:23, 24:26, 15:8)

Stal: Nowacka (4), Bałucka (5), Mucha (22), Gierszewska (28), Kubacka (6), Kucharska (7), Łyduch (libero) oraz Bryda (16), Laskowska-Azab i Walczak.
UNI: Orzyłowska (11), Olaya (22), Pamuła (8), Połeć (8), Sieradzka (12), Bińczycka (3), Adamek (libero) oraz Białek (libero), Janicka (1), Zaroślińska-Król (6) i Kecher (1).

MVP: Weronika Gierszewska.

Zobaczcie dużo zdjęć z meczu, a także radość po spotkaniu.