Reklama

Piłkarska Stal Rzeszów rusza z akcją pomocy dla byłego pięściarza Zygmunta Kłosa. Liczy się każda złotówka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: TheD!

Piłkarska Stal Rzeszów rusza z akcją pomocy dla byłego pięściarza Zygmunta Kłosa. Liczy się każda złotówka - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto TheD!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Były pięściarz Stali Rzeszów - Zygmunt Kłos, mieszka w skrajnie ciężkich warunkach. Żyje z niewielkiej renty, a klub nie wypłaca mu renty uzupełniającej. Po wielu publikacjach w mediach ruszyła akcja pomocy, a teraz wsparcie zapowiada Stal Rzeszów Spółka Akcyjna.

Przypomnijmy. Zygmunt Kłos mieszka w Świlczy pod Rzeszowem. 60-letni były sportowiec zasłynął z niejednej wygranej walki, determinacji i tężyzny fizycznej. Wszystko przerwał dramatyczny nokaut i kontuzja. Od 1984 roku mężczyzna ma problemy neurologiczne: uszkodzony błędnik, nie może chodzić, ma problemy z mówieniem. Zakład Ubezpieczeń Społecznych orzekł wobec Zygmunta Kłosa rentę z tytułu niezdolności do pracy w kwocie 1200 złotych. 

Od 2008 roku Kłos ma sądownie zasądzoną rentę uzupełniającą w kwocie 1350 złotych, którą wypłacać ma były klub sportowy. Niestety klub nie wywiązuje się z wyroku sądu. Zygmunt Kłos o pomoc w egzekucji świadczenia poprosił komornika. Ten jednak czynności uznał za bezskuteczne.

- Wynika z sytuacji ZKS Stal - to pozostałość po byłym klubie sportowym. Stadion przejęło miasto, sekcje zostały przekazane do nowo powstałych spółek. Wyodrębniły się z klubu i stały się autonomiczne. Nie przejęły zobowiązań klubu.

- mówił Polsatowi Mirosław Wolanin, komornik, Prezes Izby Komorniczej w Rzeszowie.

Klub ZKS Stal Rzeszów jest w reorganizacji. Działa jako stowarzyszenie, nie ma majątku. Prezes organizacji Ryszard Federkiewicz zapewnił jednak, że postarają się pomóc byłemu pięściarzowi. 60-letni mężczyzna mieszka w starym, drewnianym domu. Nie ma w nim łazienki, ciepłej wody, toalety, okna są nieszczelne. Ta historia wzruszyła wiele osób. W internecie trwa zbiórka 200 tysięcy złotych na remont domu, ale to nie jest koniec.

- Mimo że nie jesteśmy bezpośrednio związani z tą sprawą, mając na uwadze dobro "Stalowca" i reprezentanta biało-niebieskich barw, Stal Rzeszów S.A – odpowiedzialna za sekcję piłkarską – podejmie kroki mające na celu pomoc panu Zygmuntowi Kłosowi. Prezes Stali Rzeszów S.A Rafał Kalisz jest w kontakcie z władzami miasta. Połączone siły sekcji piłkarskiej Stali Rzeszów oraz władz miasta postarają się pomóc zasłużonemu dla regionu sportowcowi. Jako biało-niebieska społeczność wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać wszelkie inicjatywy mające na celu pomóc potrzebującym - napisano na Facebooku rzeszowskiej Stali.

 

Możesz pomóc i wpłacić pieniądze tutaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy