Pięć medali dla Podkarpacia. "Królowa 800 metrów" jest ze Stalowej Woli [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 13-osobowa reprezentacja województwa podkarpackiego wzięła udział w 97. PZLA Mistrzostwach Polski Seniorów, które w dniach 24-26 czerwca odbyły się na poznańskim Golęcinie. Były powody do radości, bo nasza ekipa zdobyła pięć medali. Z dobrej strony pokazali się także wychowankowie klubów z Podkarpacia.

Dla podkarpackich zawodników i zawodniczek start na mistrzostwach Polski był najważniejszy w pierwszej części tego sezonu lekkoatletycznego. Z medali cieszyło się pięć osób. Wszyscy stanęli na drugim stopniu podium.

Anna WIELGOSZ (CWKS Resovia Rzeszów) – w biegu na 800m – 2:00.57

W biegu na 800 metrów kobiet całe podium było podkarpackie. Złoty medal i swój życiowy sukces osiągnęła Angelika Sarna. Wychowanka Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola (teraz AZS AWF Warszawa) po pasjonującym biegu okazała się lepsza od Anny Wielgosz (wychowanka Sparty Stalowa Wola, obecnie Resovia) i Joanny Jóźwik (wychowanka Victorii, obecnie AZS AWF Katowice). Ta trójka pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

- Do Poznania przyjechałam z myślą o zwycięstwie, ale tym planem minimum było miejsce w trójce, które gwarantowało wyjazd na igrzyska. Miałam mocne rywalki, ale dałam radę. Plan został wykonany w stu procentach.

- komentowała po zmaganiach Angelika Sarna.

W konkursie rzutu dyskiem srebrny medal zdobył Bartłomiej Stój (wcześniej Victoria, teraz AZS Politechnika Opolska Opole). W biegu na 1500 metrów szóste miejsce zajął wychowanek Victorii - Szymon Żywko. Czternaste miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami to wynik byłego klubowego kolegi Szymona - Stanisława Lebiody.