Autor: | Zdjęcie: Rafał Oleksiewicz

Złoto Katarzyny Zdziebło, brąz Artura Brzozowskiego. Sukcesy chodziarzy z Podkarpacia - Zdjęcie główne

Katarzyna Zdziebło | foto Rafał Oleksiewicz

Sport Kolejny medal w kolekcji Katarzyny Zdziebło. Zawodniczka LKS Stali Mielec zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski w Chodzie Sportowym na 20 kilometrów w Siedlcach. To nie był jedyny podkarpacki medal w tej imprezie: brąz dołożył Artur Brzozowski.

Katarzyna Zdziebło złotą medalistką Mistrzostw Polski w Chodzie Sportowym na 20 kiolometrów. Dystans 20 kilometrów zawodniczka LKS Stali Mielec pokonała w czasie 1:33:43.

Drugie miejsce zajęła Olga Niedziałek (WLKS Nowe Iganie) 1:38:08, trzecie Agnieszka Ellward (Flota Gdynia) 1:45:01, a czwarte Anna Zdziebło (LKS Stal Mielec) 1:45:11. Na szóstym miejscu zmagania skończyła Małgorzata Cetnarska z KKS Victorii Stalowa Wola.

W rywalizacji mężczyzn złoty medal wywalczył Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie) 1:22:56, wicemistrzostwo zdobył Dawid Tomala (AZS KU Politechnika Opolska) 1:23:29, a trzecie miejsce Artur Brzozowski (MKL Sparta Stalowa Wola) 1:27:27. Rafał Augustyn z LKS Stali z czasem 1:27:58 wywalczył pozycję czwartą. Siódme miejsce zajął Konrad Morawczyński z MUKLA Dębica Korzeniowski.pl. Konrad wykręcił nową życiówkę: 1:50:07.