Mistrzowskie starty Anny Sabat oraz Katarzyny Zdziebło

Mistrzowskie starty Anny Sabat oraz Katarzyny Zdziebło - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Świetne starty podkarpackich zawodniczek i zawodników na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Dwa złote i jeden srebrny medal to świetny bilans radomskiego czempionatu.

Z Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w Radomiu ze srebrnym medalem wróciła chodziarka Victorii Stalowa Wola, Małgorzata Cetnarska. Jest to pierwszy medal seniorskich mistrzostw kraju zawodniczki trenera Mirosława Barszcza. Najlepsza na dystansie 5 kilometrów okazała się Katarzyna Zdziebło z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec, która potwierdziła swoją wysoką dyspozycję.

Drugi złoty krążek dla Podkarpacia zdobyła Anna Sabat. Wychowanka Sparty Stalowa Wola, a obecnie biegaczka CWKS Resovii Rzeszów obroniła mistrzostwo kraju na dystansie 800 metrów. - Bardzo się cieszę że udało mi się obronić mistrzostwo Polski. Ten bieg mógł się podobać i był chyba dobrze przeze mnie rozegrany. Teraz celem numer jeden jest zdobycie minimum na mistrzostwa świata - komentuje Anna Sabat. Ania okazała się lepsza choćby od wychowanki Victorii Stalowa Wola, Joanny Jóźwik (obecnie AZS AWF Katowice). Piąte miejsce zajęła kolejna wychowanka Victorii: Angelika Sarna (obecnie AZS AWF Warszawa). Podkarpacie miało jeszcze jedną reprezentantkę: Weronikę Wykę z Przemyśla.

Blisko podium był Szymon Żywko. Wychowanek trenera Mirosława Barszcza reprezentuje obecnie swój uczelniany klub AZS UMCS Lublin. Startował w biegu na 1500 metrów, zajmując czwarte miejsce.

Kolejny miły stalowowolski akcent to złoty medal Bartłomieja Stója. 23-latek pochodzący z Przędzela (powiat niżański) nie miał w ciągu ostatnich dwóch lat wiele szczęścia. Karierę utalentowanego dyskobola, wychowanka Victorii Stalowa Wola zastopowały kontuzje, a ostatnio poważny wypadek. Po dwóch miesiącach rehabilitacji wrócił do rzucania i to z jakim rezultatem. W Radomiu z wynikiem 64,33 metra zdobył złoto mistrzostw kraju i pokonał bardziej utytułowanych rywali: Piotra Małachowskiego oraz Roberta Urbanka.