Reklama

Blisko milion złotych na ratunek dla Stali Mielec! Jest umowa na linii samorząd - klub

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso

Blisko milion złotych na ratunek dla Stali Mielec! Jest umowa na linii samorząd - klub - Zdjęcie główne

Z lewej prezes Stali: Jacek Klimek. Na drugim zdjęciu prezydent Mielca - Jacek Wiśniewski. | foto Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Nareszcie mamy dobre informacje dla fanów mieleckiej Stali. Jest porozumienie o wsparciu finansowym biało-niebieskich przez samorząd miejski. Poznaj szczegóły.

Jak informuje portal korso.pl w Urzędzie Miejskim w Mielcu doszło 5 listopada do podpisania umowy promocyjnej między samorządem miejskim, a klubem FKS Stal Mielec S.A. 

Umowa promocyjna na kwotę 900 tysięcy złotych, to jedna z dwóch zaproponowanych przez prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego form ekonomicznego wsparcia dla piłkarskiej Stali, która po historycznym powrocie na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce, znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Oprócz wspomnianej umowy w magistracie cały czas rozważana jest kwestia udzielenia klubowi pożyczki w kwocie 1,1 mln złotych. Zasady udzielenia tej pożyczki i wymagane dla niej zabezpieczenia, określone mają być na podstawie przygotowywanej przez biegłego rewidenta aktualnej wyceny wartości rynkowej akcji Spółki FKS Stal Mielec S.A. wraz z oceną jej aktualnej kondycji finansowej. Termin dokonania tej wyceny został przesunięty z 3 na 12 listopada.

Przypomnijmy. Ekstraklasowa Stal Mielec jest w trudnej sytuacji finansowej. Bez pomocy ze strony samorządu może dojść do katastrofy. Dlatego prezes Stali Mielec Jacek Klimek jeszcze we wrześniu, w liście, który trafił do mieleckich samorządowców, zwrócił się o pożyczkę w wysokości 5 mln złotych (samorząd wskazał, że takie wsparcie jest niemożliwe, a maksymalna wysokość pożyczki to 2 mln złotych - dodaje autor). Wskazał, że powody problemów finansowych to mniej lub bardziej trafne decyzje podjęte przez poprzednie władze. Dotyczyły one "transferów, prowizji dla menadżerów, podpisanych bardzo niekorzystnych z punktu widzenia klubu, długoterminowych kontraktów, w tym tych z kolejnymi trenerami, ale także w związku z olbrzymimi, powstającymi przez ostatnie lata długami wobec ZUS, Urzędu Skarbowego".

Fani mieleckiej drużyny też walczą o dodatkowe pieniędze. W ramach akcji "Robię to #DlaSTALI Mielec" chcą zebrać milion złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy