Reklama

Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa? Radni zajmą się tą kwestią podczas nadzwyczajnej sesji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa

Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa? Radni zajmą się tą kwestią podczas nadzwyczajnej sesji - Zdjęcie główne

Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa? | foto Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Czy były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zostanie obdarzony tytułem Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa? Decyzję radnych poznamy za niespełna tydzień.

- Kierując się potrzebą szczególnego uhonorowania ludzi, których działalność i osiągnięcia przynoszą zaszczyt naszemu Miastu, a jego Mieszkańcom poczucie uzasadnionej dumy oraz w trosce o zachowanie w pamięci współczesnych i przyszłych pokoleń, zasług i dokonań wybitnych rzeszowian, nadaje się tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dr h.c. Tadeuszowi Ferencowi - brzmi treść uchwały o nadaniu wyjątkowej godności dla byłego prezydenta Rzeszowa.

- Tą szczególną godność nadaje się wytrwałemu zwolennikowi dialogu z mieszkańcami Rzeszowa, niestrudzonemu w działaniach związanych z rozwojem i modernizacją miasta, oddanemu pracy na rzecz samorządu, który stanowi niekwestionowany wkład w ukształtowanie obrazu współczesnego Rzeszowa - czytamy dalej. 

Tadeusz Ferenc urodził się 10 lutego 1940 roku w Rzeszowie. Od 1981 do 1984 był kierownikiem w przedsiębiorstwie Budimex. Następnie, do 1985 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Rzeszowskich Zakładów Naprawy Samochodów. W latach 1985–1991 kierował Miejskimi Zakładami Budownictwa Mieszkaniowego. W 1993 został prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto”. Funkcję tę pełnił do 2001.

W 2001 roku został posłem wybranym z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mandat utracił w 2002 roku, obejmując urząd prezydenta Rzeszowa. Na stanowisku pozostał do lutego 2021 roku. Wtedy to, oficjalnie z przyczyn zdrowotnych, zrezygnował z kierowania miastem

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa odbędzie się 30 listopada. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy