Reklama

Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa. Radni nie byli jednak jednogłośni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa

Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa. Radni nie byli jednak jednogłośni - Zdjęcie główne

Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa | foto Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Niemal jednogłośnie Rada Miasta Rzeszowa przyznała we wtorek (30 listopada) tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi, byłemu prezydentowi miasta. Przeciwni byli tylko dwaj radni Prawa i Sprawiedliwości.

O uhonorowanie Tadeusza Ferenca najwyższym miejskim tytułem wystąpiło do miasta ponad 250 przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz organizacji działających w Rzeszowie. W uzasadnieniu uchwały zwrócono uwagę na zasługi Tadeusza Ferenca, który rządził miastem nieprzerwanie przez 19 lat.

- Jako pierwszy prezydent w historii Rzeszowa został wybrany w wyborach bezpośrednich. Funkcję tę pełnił niemalże 19 lat, wygrywając wszystkie kolejne wybory, bardzo często w pierwszej turze. W treści uchwały wymieniamy także niewątpliwe zaangażowanie na rzecz miasta Rzeszowa. Tym w trakcie swojej prezydentury Tadeusz Ferenc charakteryzował się w sposób niekwestionowany - mówił prezydent Konrad Fijołek, który uzasadniał uchwałę.

 - Uczył wielu innych samorządowców w Polsce, czym tak naprawdę jest bezgraniczne przywiązanie do miasta i jego interesów. Okres jego prezydentury to czas niekwestionowanego rozwoju Rzeszowa, za co otrzymał wiele nagród i tytułów 

- uzupełniał Fijołek.

W głosowaniu wniosek poparło 25 radnych. Przeciwko było dwóch przedstawicieli klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Przed sesją Rady Miasta, Konrad Fijołek spotkał się z Tadeuszem Ferencem i jego żoną. 

fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Wręczenie tytułu Tadeuszowi Ferencowi zaplanowano na 19 stycznia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy