Reklama

Spór o profil w mediach społecznościowych skończy się w sądzie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Strona na Facebooku pn. "Rada Miasta Rzeszów" z dnia na dzień zmieniła nazwę na "Rada Miasta – Mieszkańcy Rzeszowa". Przewodniczący rady informuje, że profil nie jest oficjalny, a członkowie stowarzyszenia Razem Dla Rzeszowa nie wykluczają skierowanie sprawy do sądu w związku z możliwym popełnieniem przestępstwa z art. 227 k.k. !

O zarzucaniu stronie Rada Miasta Rzeszowa propagandy i dbałości o dobry wizerunek miasta Rzeszowa pisaliśmy już wcześniej. Wszystko wskazuje na to, że cichy konflikt zaczyna nabierać tempa.  


Po nagłośnieniu sprawy, członkowie porozumienia Razem dla Rzeszowa poszli o krok dalej i skierowali oficjalne pismo do przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa z pytaniem o to, czy strona na Facebooku pn. "Rada Miasta Rzeszów" jest oficjalnym profilem Rady Miasta Rzeszowa.

- Rada Miasta Rzeszowa nie ma oficjalnej strony na Facebooku. 

- czytamy w oficjalnej odpowiedzi Andrzeja Deca, przewodniczącego rady. 

Nagła zmiana treści

Przed wysłaniem zapytania, na stronie "Rada Miasta Rzeszów" znajdował się oficjalny adres biura rzeszowskiej rady miasta oraz telefon do siedziby przy ul. Targowej 1. Sam opis profilu wyglądał następująco: 

- Rada Miasta Rzeszowa – organ stanowiący i kontrolny Miasta Rzeszowa. Jest reprezentantem zbiorowych interesów wspólnoty mieszkańców Rzeszowa. 

W związku z tym, że wszystkie informacje, jakie znajdowały się na stronie, wskazywały na to, że profil działa w oficjalnej formie, członkowie porozumienia Razem dla Rzeszowa zaczęli mieć wątpliwości natury prawnej. Chodzi o art. 227 k.k. dotyczący przywłaszczenie funkcji funkcjonariusza publicznego. 

- Działanie takie grozi zakłóceniem prawidłowej działalności instytucji państwowych i ich bezpieczeństwu, a jednocześnie może wyrządzić szkodę prawnie chronionym interesom obywateli. To tak, jakby ktoś prywatnie założył stronę Sejm Rzeczpospolitej Polskiej lub grupę o tej nazwie i sobie ją moderował bez wiedzy marszałka Sejmu.

- czytamy na profilu porozumienia

Po upublicznieniu odpowiedzi przewodniczącego rady, treści informacyjne na stronie "Rada Miasta Rzeszów" zaczęły się zmieniać. Usunięto adres, numer telefonu, a do opisu dodano frazę: „Profil ten jest profilem nie oficjalnym. Prowadzonym jednakże przez kilku Radnych Miasta Rzeszowa”.  Sama nazwa strony również uległa zmianie. Teraz nazywa się „Rada Miasta - Mieszkańcy Rzeszowa”.

Zdjęcia pokazujące zmiany widoczne są w galerii artykułu. 

Sprawa skończy się w sądzie?

Członkowie porozumienia nie wykluczają, że w związku z możliwym przywłaszczeniem funkcji funkcjonariusza publicznego sprawa może trafić do prokuratury.  

- Zastanawiamy się, czy nie zgłosić tego do prokuratury. Czekamy, aż wypowiedzą się prawnicy. 

- wyjawia nam Artur Polakiewicz z porozumienia Razem Dla Rzeszowa.

Na sam koniec podkreślmy, że oficjalnie na stronie „Rada Miasta - Mieszkańcy Rzeszowa” nie podano jej administratorów, moderatorów oraz osób zarządzających treścią. Nie trudno jednak, przeglądając treść tzw. tablicy, nie uchwycić pewnej analogii. 

Do tematu powrócimy! 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy