Reklama

Rzeszów będzie miał nową radną. To nie jest koniec zmian?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen film

Rzeszów będzie miał nową radną. To nie jest koniec zmian? - Zdjęcie główne

Panorama Rzeszowa | foto Screen film

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Prawdopodobnie na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa, zapowiedzianej na 8 lipca, ślubowanie na radnego złoży Anna Skiba. Zastąpi ona Konrada Fijołka, wybranego na prezydenta Rzeszowa. Kim jest przyszła radna?

Rozpoczynają się przetasowania osób w składzie radnych Rady Miasta Rzeszowa. Wymuszenie ślubowania nowego radnego wynika z wyboru Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa. Były wiceprzewodniczący miasta złożył w poniedziałek 21 czerwca ślubowanie na prezydenta, co jednocześnie oznacza, że jego miejsce w Radzie Miasta się zwolniło.

CZYTAJ TAKŻE:

Zgodnie z ustawą o samorządzie wolny mandat zostaje obsadzony przez kolejną osobę z listy, która otrzymała największą liczbę głosów. 

W 2018 roku Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca w okręgu wyborczym nr 4 w Rzeszowie wystawił ośmiu kandydatów. Listę otwierał Konrad Fijołek, Anna Skiba była tuż za nim, trzeci był Waldemar Wywrocki. Fijołek i Wywrocki zdobyli mandat - Anna Skiba nie. 

Z okręgu wyborczego nr 4 mandat uzyskał także Marek Ustrobiński, który nie złożył jednak ślubowania, obejmując ponownie urząd wiceprezydenta Rzeszowa. Jego miejsce zajęła osoba z trzecim wynikiem sumy liczby głosów na liście - Robert Walawender.

Anna Skiba z liczbą głosów wynoszącą 822 zajęła zatem dopiero czwarte miejsce na liście. I chodź wydawało się, że cała jej kampania wyborcza poszła na marne, dziś to ona zasiądzie w ławach rady.

KIM JEST NOWA RADNA?

Anna Skiba ma 45 lat, jest dyrektorem kliniki stomatologicznej Periocentrum. Do 2018 roku była członkiem Nowoczesnej, kierowała jej regionalnymi strukturami. Następnie powiązana była z Wiosną Roberta Biedronia. Ale to nie koniec zmiany barw politycznych tej osoby. Otóż od marca br. Skiba jest członkiem Polski 2050 Szymona Hołowni. Odpowiada w niej za budowę struktur lokalnych w okręgu wyborczym 23 (rzeszowsko - tarnobrzeski).

Ugrupowanie Hołownii poparło także kandydaturę Konrada Fijołka w walce o urząd prezydenta Rzeszowa.

Wciąż nie wiadomo, czy tylko Annna Skiba, złoży ślubowanie. Nieoficjalnie mówi się, że wśród radnych klubu Rozwój Rzeszowa, może być nazwisko nowego wiceprezydenta Rzeszowa. Wymienia się m.in. Krystynę Stachowską i Tomasza Kamińskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy