reklama

Roman Szczepanek, prezes MZBM w Rzeszowie: systematycznie likwidujemy piecyki gazowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Roman Szczepanek, prezes MZBM w Rzeszowie: systematycznie likwidujemy piecyki gazowe - Zdjęcie główne

Roman Szczepanek, prezes Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie. | foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Rozmowa z Romanem Szczepankiem, prezesem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie.
reklama

- Dlaczego tak ważna jest likwidacja piecyków gazowych?

- Bo piecyki gazowe w mieszkaniach to przeżytek. Nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także ekonomicznych. Dziś mamy ciepło systemowe tańsze i bezpieczne.

Dawno już odeszły czasy, w których piecyk gazowy w mieszkaniu był szczytem nowoczesności i komfortu. W Rzeszowie mamy stale rozbudowywaną przez MPEC sieć, która dostarcza ciepło systemowe i korzystamy z niej. To znacznie lepsze rozwiązanie.

- Dlaczego?

- Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Likwidując piecyki gazowe eliminujemy ryzyko zatrucia tlenkiem węgla czyli tzw. czadem. Kolejną korzyścią są oszczędności finansowe. Gaz jest drogi i drożeje.

Po drugie, i bardzo ważne, osiągamy znaczące efekty ekologiczne, ale także znaczną poprawę komfortu mieszkania w lokalach zarządzanych przez MZBM. Rośnie także wartość metra kwadratowego mieszkania.

- MZBM wyliczył, że od 2002 roku liczba budynków przez was zarządzanych i wyposażonych w centralną ciepłą wodę wzrosła pięciokrotnie. Co to oznacza?

- To oznacza, że ograniczono emisję dwutlenku węgla do atmosfery – pochodzącą ze spalania gazu -  o około 20 procent, a efekty ekonomiczne to wyeliminowanie kosztów przeglądów i napraw piecyków gazowych.

Jak widać korzystanie z ciepła systemowego przynosi same korzyści. Przekonujemy do tego nowoczesnego rozwiązania coraz więcej mieszkańców, a efekty są doskonałe i łatwo wyliczalne.

- Ile piecyków zlikwidowano w Rzeszowie do tej pory?

- W latach 2002-2020 rzeszowski MZBM zlikwidował 8600 piecyków gazowych w 224 budynkach.Na lata 2021-2022 zaplanowano likwidację kolejnych 733 piecyków w 26 budynkach. Na okres od 2022 do 2028 planujemy zlikwidować kolejne 442 piecyki gazowe w 26 budynkach zarządzanych przez spółkę.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama