Reklama

Rejsy pasażerskie z Jasionki bez żadnych zakłóceń. - Ograniczenia dotyczą dronów i lotów szkoleniowych - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: rzeszowairport.pl

Rejsy pasażerskie z Jasionki bez żadnych zakłóceń. - Ograniczenia dotyczą dronów i lotów szkoleniowych - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Rzeszów-Jasionka | foto rzeszowairport.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W czwartek pełniący obowiązki prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski poinformował posłów, że duża część polskiej przestrzeni powietrznej jest praktycznie wyłączona z ruchu cywilnych statków powietrznych ze względów bezpieczeństwa. To ograniczenie miało dotyczyć także Jasionki. Prezes lotniska w Rzeszowie podkreśla, że nie dotyczy to ruchu pasażerskiego.

Podkarpacie jest pod specjalnym nadzorem sił zbrojnych NATO i w trakcie sejmowej podkomisji do spraw transportu lotniczego pełniący obowiązki prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski przedstawił posłom sprawozdanie z którego wynika, że ruch cywilnych statków powietrznych jest ograniczony.

- Duża część polskiej przestrzeni powietrznej jest praktycznie wyłączona z ruchu cywilnych statków powietrznych ze względów bezpieczeństwa i ze względu na liczbę wykonywanych operacji lotniczych wojskowych. W tym polskiego wojska, USA, innych państw członkowskich NATO. Są to operacje, których oczywiście nie widać na Flightradarze - powiedział Janusz Janiszewski. - Jestem w stałym kontakcie z Dowództwem Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Jest to strategiczne miejsce funkcjonowania sił NATO. Wyłączyliśmy praktycznie ten rejon z planowania jakichkolwiek lotów cywilnych i będzie to rozszerzane.

Do tych słów odniósł się Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

- Pragnę zapewnić, że regularne loty do Warszawy, Londynu, Dublina i innych destynacji odbywają się zgodnie z rozkładem. Zwiększony ruch cargo w ostatnich tygodniach, związany z międzynarodową pomocą humanitarną dla Ukrainy, jest obsługiwany niezależnie od operacji pasażerskich. Intensywnie przygotowujemy się też do inauguracji sezonu letniego, licząc na jeszcze większe niż w ubiegłym roku zainteresowanie naszą ofertą wakacyjną.

- mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska w podrzeszowskiej Jasionce.

Ograniczenia są, ale dotyczą one tylko lotów szkoleniowych, a także dronów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy