Reklama

Politechnika Rzeszowska wyremontuje kolejny akademik [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Politechnika Rzeszowska rozstrzygnęła przetarg na przebudowę domu studenckiego "Akapit". Prace remontowe mają się zakończyć w listopadzie br. To już kolejny dom studencki, który zostanie przebudowany. Obecnie trwają prace w domu studenckim "Pingwin", które zakończą się za kilka miesięcy.

Umowę na remont domu studenckiego "Akapit" podpisano 25 lutego br. Całkowity koszt przebudowy wynosi ok. 7,4 mln zł.  W ramach inwestycji w akademiku powstanie 65 segmentów mieszkalnych, przeznaczonych dla 195 studentów, w tym dwa segmenty na parterze dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami


W czteropiętrowym domu studenckim „Akapit” znajdowały się trzyosobowe pokoje z przedsionkiem wyposażonym w umywalkę i wbudowaną szafę. Kuchnie, sanitariaty i łazienki były wspólne dla wszystkich mieszkańców jednej kondygnacji. Po remoncie na studentów czeka wiele zmian. 

Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę i budowę ścian działowych, przebudowę instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz stolarki drzwiowej i okiennej. 

- Pokoje zostaną całkowicie przekształcone, powstaną segmenty o powierzchni ok. 33 m2. Będą się w nich znajdować pokój dwuosobowy, pokój jednoosobowy oraz wspólny aneks kuchenny, łazienka i toaleta. Wykonana zostanie również instalacja fotowoltaiczna na nowym pokryciu dachowym. Na wykonanie tych prac mamy dokładnie 224 dni. 

- zaznaczył Konrad Łoboda, prezes zarządu firmy Solkan, która wykona przebudowę.

Dodatkowo w celu podniesienia estetyki i standardu wykończenia elementów zewnętrznych budynku planowane jest wykonanie ażurowej obudowy istniejących zewnętrznych klatek ewakuacyjnych oraz przebudowa chodników przy budynkach.

- Modernizacja przyniesie korzyści nie tylko studentom, którzy dzięki nowoczesnemu wyposażeniu zyskają o wiele lepszy komfort mieszkania, lecz także uczelni. Z pewnością przeprowadzony remont, docieplenie, nowa elewacja oraz instalacja fotowoltaiczna znacznie zmniejszą koszty utrzymania tego obiektu. 

- powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik

Dodajmy, że Politechnika Rzeszowska zapłaci za przebudowę dwóch akademików około 15 mln zł.  


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy