Reklama

Mieszkańcy ul. Broniewskiego w Rzeszowie nie mają gdzie parkować. Miejsca zajmują korzystający z Parku Sybiraków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 24 sty 2022 11:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Zima w tym roku zagościła się na dobre. W Parku Sybiraków w Rzeszowie miłośnicy białego szaleństwa mogą pozjeżdżać na sankach, ślizgawkach czy pojeździć na łyżwach. Niestety większość przyjeżdża tam samochodami, parkując pod blokami przy ulicy Broniewskiego. Mieszkańcy tej części osiedla Baranówka proszą o interwencję - sami nie mają gdzie parkować.

- Miłośnicy śnieżnych zjazdów parkują na wszelkich dostępnych parkingach przy ul. Broniewskiego na osiedlu gen. Andersa, blokując nam mieszkańcom możliwość bezproblemowego dotarcia do domu - napisał do naszej redakcji czytelnik Michał. 

Zakaz ruchu, który nie jest przestrzegany

Pod blokami 28, 28A, 30 i 32 przy Broniewskiego są tablice z zakazem ruchu, który nie dotyczy mieszkańców tych budynków.

- Przyjezdni nic sobie z tego nie robią  - żali się Michał. Niestety - na co uwagę zwraca czytelnik  - parkingi nie posiadają szlabanów. 

- Policja wraz ze strażą miejską pozostają bierni wobec problemu. Było to wielokrotnie zgłaszane i efektów nie widać

- uzupełnia. 

Straż Miejska: sprawę znamy, będziemy tam częściej

- Sprawę znamy - mówi nam Marek Kruk, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

- Staramy się interweniować na bieżąco. Będziemy jednak częściej kontrolować ten rejon

- zapowiada Kruk, deklarując, że jeszcze dziś wyśle tam patrol. 

Kto postawi szlabany?

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie zwraca uwagę, że tereny obok tych bloków są własnością miasta i instalacja tam szlabanów jest niemożliwa - Szlabany może postawić tylko wspólnota mieszkaniowa na administrowanym przez siebie teren - słyszymy w dziale eksploatacji MZBM.

Rozwiązaniem dla mieszkańców bloków przy ul. Broniewskiego może być dzierżawa parkingu od miasta. Na to potrzeba jednak funduszy. Dodatkowym obciążeniem finansowym w takim przypadku byłyby koszty utrzymania terenu: sprzątanie, odśnieżanie, remonty. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy