Reklama

Facebook zamknął grupę "Sąsiedzi Rzeszów" za rzekome łamanie zasad społeczności i spam. Powstała nowa: "Sąsiedzi Rzeszów Beta"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Facebook zamknął grupę "Sąsiedzi Rzeszów" za rzekome łamanie zasad społeczności i spam. Powstała nowa: "Sąsiedzi Rzeszów Beta" - Zdjęcie główne

Facebook zamknął grupę "Sąsiedzi Rzeszów"!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Licząca około 80 tysięcy użytkowników grupa "Sąsiedzi Rzeszów" została zamknięta przez Facebooka. Przyczyną miało być łamanie zasad społeczności i spam. Administratorzy walczyli o jej przywrócenie, niestety bezskutecznie. Internauci są zawiedzeni.

- Facebook wyłączył naszą grupę - mówi Łukasz Adam Kleska, jeden z administratorów zamkniętej grupy "Sąsiedzi Rzeszów", nie kryjąc rozczarowania z decyzji administracji Facebooka.

Jak dodaje Kleska, odwoływano się od decyzji Facebooka, niestety bezskutecznie. Licząca około 80 tysięcy użytkowników grupa społecznościowa mieszkańców Rzeszowa i okolic została usunięta definitywnie 8 stycznia br. 

 

Grupę "Sąsiedzi Rzeszów" zamknięto za spam?

- Najprawdopodobniej ktoś zgłaszał nasze treści jako spam - mówi Łukasz Adam Kleska.

- Niestety sam Facebook też nie zareagował tak jak dotąd. Zwykle wykazywali nam naruszenie standardów, a tym razem od razu wyłączyli grupę. Nigdy tak nie było, zawsze była informacja - albo pokazany post, albo sama informacja. 

- wyjaśnia administrator grupy "Sąsiedzi Rzeszów". 

Liczne zgłaszanie przez samych użytkowników Facebooka naruszeń zasad społeczności, to sygnał, że wybrane treści są niskiej wartości, mogą stanowić ryzyko przetwarzania niebezpiecznych linków, są zagrożeniem dla innych użytkowników najpopularniejszej platformy społecznościowej. 

- Facebook też często usuwa posty i nie pokazuje nam, jakie to były treści. Po prostu piszą tylko, że było naruszenie i jakie, a nie dają wglądu do treści - mówi Kleska. 

Krzywdząca i niesprawiedliwa decyzja Facebooka

Kiedy definitywnie usunięto grupę "Sąsiedzi Rzeszów" już kilka dni później powstała, kolejna z rzędu grupa, o tej samej nazwie. Ta nie jest jednak administrowana przez Łukasza Adama Kleskę. 

- Ponieważ na Facebooku powstają nowe grupy o tej samej nazwie oraz uznajemy decyzję portalu za krzywdzącą i niesprawiedliwą, zdecydowaliśmy się zbudować nową, jeszcze lepszą, autoryzowaną grupę "Sąsiedzi Rzeszów Beta"!

- informuje Kleska. 

Jak mówi Łukasz Adam Kleska, odbudowa społeczności kilkudziesięciu tysięcy członków grupy, może zająć nawet dwa lata. 

- Sąsiedzi Rzeszów to strona dla wszystkich Sąsiadów z Rzeszowa i okolic. Naszą misją jest wzajemna pomoc sąsiedzka. Chcemy, aby każdy z Was zawsze otrzymał pomoc, gdy jej potrzebuje - zapewnia nasz rozmówca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy